SBA baldų sektoriaus pardavimai metų pradžioje smuktelėjo 9 proc.

SBA grupės baldų gamybos įmonės šių metų pirmą ketvirtį produkcijos pardavė už beveik 88 mln. eurų – 9 proc. mažiau ne pernai tuo pat metu, kai pardavimai siekė 96,6 mln. eurų. Gamybos apimtys traukėsi dėl stabtelėjusios baldų paklausos pasaulinėse eksporto rinkose, praneša įmonė.

„Produkcijos paklausa šiuo metu smukusi, tačiau situacija stabilizuojasi ir tikimės, kad netolimoje ateityje galėsime atsispirti nuo dugno. Šį sudėtingą laikotarpį sėkmingai išnaudojame gamybos efektyvumui didinti, o tai padeda konkuruoti globaliose rinkose dėl naujų gaminių užsakymų.

Pabrangus energijai ir žaliavoms ėmėmės įvairių efektyvumo priemonių. Pavyzdžiui, dabar pagaminti 1 kv. m. produkcijos sunaudojame net 19 proc. mažiau elektros energijos nei prieš metus“, – sakė „SBA Home“, vienijančios 4 SBA baldų gamybos įmones Lietuvoje, vadovė Raimonda Kižienė.

Ryškų pardavimų augimą I ketv. fiksavo pernai veiklą šalia Klaipėdos pradėjusi viena moderniausiu regione gamyklų – „Inno Line“. Ji gavo 36 mln. Eur pajamų – 40 proc. daugiau nei tuo pat laiku 2022 metais.

Kitos „SBA Home“ valdomos įmonės produkcijos pardavė mažiau nei prieš metus. „Klaipėdos baldai“ gavo 5 proc. mažiau pajamų – iš viso 26 mln. Eurų. „Visagino linija“ baldų pardavė už 18,4 mln. Eur – 18 proc. mažiau nei pernai tuo pat metu. „Šilutės baldų“ pardavimai susitraukė trečdaliu – iki 8,9 mln. eurų. Minkštųjų baldų gamintojo „Kauno baldų“ pajamos ūgtelėjo 18 proc. – iki daugiau kaip 8 mln. eurų.

„Šis sudėtingas laikotarpis yra ir galimybių laikas. Drauge su įmonių komandomis daug dėmesio skiriame inovacijoms, tobuliname procesus, produktus ir medžiagas. „SBA Home“ Produktų vystymo centras šiuo metu dirba ties keliasdešimt projektų, kurie, tikimės, atvers naujas produktyvaus bendradarbiavimo galimybes su mūsų partneriais, o mūsų pasiūlyti tvaresni gaminiai ir nauji modeliai masinę gamybą“, – teigė R. Kižienė.

„SBA Home“ vadovė su atsargiu optimizmu žiūri į ateitį ir tiksi, kad antroji metų pusė baldų gamintojams bus palankesnė. Anot jos, jeigu atsigaus paklausa didžiausiose eksporto rinkose, išsilaikys ir pagreitį įgaus žaliavų kainų žemėjimo tendencija, mažės logistikos kaštai, tuomet klientai grįš su didesniais užsakymais.

SBA grupės baldų gamybos įmonės 2022 m. produkcijos padavė už 389 mln. eurų – 8 proc. daugiau nei 2021 m., kai pardavimai siekė 361 mln. eurų.

SBA grupė veikia baldų gamybos, tekstilės, nekilnojamojo turto ir investicijų valdymo sektoriuose. Savo produkciją ji eksportuoja į 50 pasaulio šalių, o konsoliduoti grupės pardavimai 2021 m. siekė 404,6 mln. eurų.

ELTA inf.