Scylės dar kartą žydi Katyčiuose. Šįkart – dailės darbuose

pleneras zydi_scyles_katyciai_ziurovaiŽydinčių scylių jūra, pavasarį mėlynai nuspalvinusi Katyčius, šiuo metu vėl mėlynuoja. Tik dabar – plenero „Žydintys Katyčiai“ dailininkų kūriniuose.

Birželio 3 dieną Katyčių evangelikų liuteronų bažnyčioje vykusio renginio, skirto Reformacijos 500 metų jubiliejui pažymėti, metu žiūrovai pirmą kartą išvydo plenero darbus.

Prieš renginį šventoriuje grakščiai ant molbertų išrikiuoti plenero dalyvių darbai traukė besirenkančių į maldos namus katytiškių akis. Moksleivių darbais džiaugėsi ne tik vietos gyventojai, svečiai, bet ir koncertuoti atvykę valstybinio choro „Vilnius“ dainininkai.

Prieš choro koncertą bažnyčioje Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis dėkojo plenero dalyviams ir mokytojams Brigitai Vitkauskienei bei Arnoldui Milukui už gražius darbus ir įteikė padėkos raštus bei dovanas.pleneras zydi_scyles_katyciai_piesiniai

Katyčiai iš kitų miestelių išsiskiria unikaliu sibirinių scylių žydėjimu: pavasarį evangelikų liuteronų bažnyčios šventorius ir šalia esančios kapinės skęsta scylių žieduose. Šių pavasarinių gėlių ryški mėlyna spalva ne vieną praeivį ar pravažiuojantį žmogų priverčia sustoti ir pasigrožėti tuo nuostabiu gamtos reiškiniu, būdingu tik šiam buvusiam paribio miesteliui.

Šį pavasarį Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro etnografė – vadybininkė Nijolė Stanelienė ir Katyčių seniūnas J.Lukošaitis sumanė scylių žydėjimo metu surengti dailės plenerą ir pratęsti tą žydėjimą popieriaus lakštuose. Balandžio mėnesį spaudoje pasirodžiusi žinutė pakvietė jaunimą dalyvauti plenere „Žydintys Katyčiai“.

Savo gebėjimus išbandė 24 Katyčių pagrindinės mokyklos moksleiviai, kuriems vadovavo mokytoja B.Vitkauskienė, ir 5 Šilutės meno mokyklos dailės skyriaus moksleiviai, vadovaujami mokytojo A.Miluko.

Katyčiuose vyksta daug gražių renginių, tad dar ne vienas iš jų bus papuoštas šio plenero darbais. Manoma, kad ir plenerai Katyčiuose bus tęsiami, nes Katyčiai gražūs ir unikalūs ne tik scylių žydėjimu.