Sėdę į automobilį nepamirškime užsisegti saugos diržo

Sausio pabaigoje – vasario pradžioje Tauragės AVPK pareigūnai vykdė privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.

Priemonės metu Tauragės AVPK aptarnaujamojoje teritorijoje išaiškinti 45 Kelių eismo taisyklių pažeidimai.

Daugiausia saugos diržų nenaudojimo atvejų nustatyta Šilalėje – 24, Šilutėje – 17, Tauragėje – 3, Pagėgių savivaldybėje – 1.

Priemonės metu nustatyti 3 vairuotojai (Šilalėje – 2, Šilutėje – 1), kurie vairuodami ne tik nesegėjo saugos diržų, bet ir naudojosi mobiliaisiais telefonais be laisvų rankų įrangos. Šilalės rajone į pareigūnų akiratį įkliuvo neblaivus bei saugos diržo nesegėjęs vairuotojas, kuriam dar nustatytas ir 0,45 prom. girtumas. Visiems pažeidėjams surašyti protokolai.

Primename, kad atsakomybė už saugos diržų nenaudojimą užtraukia baudą vairuotojams ir (ar) keleiviams nuo 30 iki 50 eurų. Pakartotinai padarytas toks pažeidimas užtraukia baudą nuo 60 iki 90 eurų, taip pat gali būti skiriamas teisės vairuoti atėmimas nuo 1 iki 2 mėnesių.

Atsižvelgus į priemonės rezultatus, galima teigti, kad ne visi vairuotojai rūpinasi savo saugumu ir važiuodami automobiliu užsisega saugos diržus. Nepamirškite užsisegti saugos diržo bei pasirūpinkite vežamų vaikų saugumu – naudokite jiems skirtas sėdynes, prisekite saugos diržais. Atminkite, kad užsegtas saugos diržas gali išgelbėti gyvybę!

Tauragės AVPK inf.