Seimas leido namie laikyti automatinius ginklus

Seimas pritarė Ginklų ir šaudmenų kontrolės bei Lietuvos Šaulių sąjungos įstatymų pakeitimams.

Pixabay.com

 Jais bus suteikiama teisė profesinės karo tarnybos kariams (PKT), kariams savanoriams ir šauliams patiems įsigyti bei savo namuose laikyti automatinius šautuvus, priskiriamus A kategorijai.

Iki šiol šauliai ir kariai savanoriai gali įsigyti ir namie laikyti pusiau automatinius A kategorijos ginklus. Įstatymo pakeitimai numato, kad leidimas laikyti A kategorijos automatinį ginklą galios 2 metus, bus nustatyti ir specialūs ginklų laikymo namuose reikalavimai. Su įsigytais automatiniais ginklais šauliai, PKT kariai ir kariai savanoriai galės dalyvauti pratybose.

A kategorijos ginklus bei jų šaudmenis galės įsigyti ir turėti ne jaunesni kaip 18 metų asmenys, išlaikę egzaminą ir gavę leidimą. Toks leidimas suteiks ir teisę nešiotis savigynai B kategorijos trumpuosius šaunamuosius ginklus. Taip pat numatomas ir duslintuvų bei naktinių taikiklių įsigijimas PKT kariams ir kariams savanoriams, Lietuvos šaulių sąjungos nariai tokią teisę jau turi.

Šauliams, kurie teikia pagalbą policijai ar Valstybės sienos apsaugos tarnybai, kartu suteikiama teisė naudoti specialiąsias priemones ir šaunamuosius ginklus taip pat, kaip ir policijos ar VSAT pareigūnai.