Seime toliau kelią skinasi draudimas rūkyti daugiabučių balkonuose

rukymas-balkoneSeimas po svarstymo pritarė konservatoriaus Antano Matulo siūlymui uždrausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose.

Antradienį už tai balsavo 38 Seimo nariai, prieš – 3, susilaikė 21. Šiuo metu įstatymai Lietuvoje rūkyti draudžia švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigose ir jų teritorijose, restoranuose, kavinėse, baruose, klubuose, lošimo namuose ir kitose laisvalaikio praleidimo įstaigose, išskyrus specialiai įrengtus cigarų ar pypkių klubus.

Įstatymo iniciatoriai, savo siūlymą aiškina tuo, kad dėl rūkalių elgesio nuo pasyvaus rūkymo kenčia jų kaimynai. Jie mini, kad pasaulyje nuo rūkymo kasmet miršta apie 6 mln. žmonių, tame tarpe apie 600 tūkst. žmonių dėl pasyvaus rūkymo.Lietuvoje rūkymo sukeltos ligos kasmet pasiglemžia apie 7 000 gyvybių.

Tai jau ne pirmas bandymas uždrausti rūkyti balkonuose. 2014 metais tokiam siūlymui nepritarė Vyriausybė, pažymėdama, kad draudimo rūkyti balkonuose ar pro langus būtų praktiškai neįmanoma įgyvendinti ne tik dėl komplikacijų užfiksuojant pažeidėją, bet ir dėl jo tapatybės nustatymo – rūkymas neleistinose vietose priskiriamas prie administracinių teisės pažeidimų, o tiriant tokio pobūdžio veikas į privačias patalpas patekti negali nei policijos pareigūnai, nei savivaldybių darbuotojai.

DELFI.lt inf.