Seimo Antikorupcijos komisija K. Komskio atstatydinimo nesvarstė

Kęstas Komskis. / Sigito Grinčinaičio (silutesnaujienos.lt) nuotr.Seimo Antikorupcijos komisija, trečiadienį išklausiusi nepalankias jos pirmininkui Kęstui Komskiui Seimo Etikos ir procedūrų komisijos išvadas dėl galimo kišimosi į teisėsaugos veiklą, nutarė kol kas nesvarstyti K. Komskio atstatydinimo klausimo.

Seimo Antikorupcijos komisija nutarė kreiptis į Seimą, kuriam patikėjo įvertinti Seimo etikos sargų verdiktą. Už tai balsavo 8 komisijos nariai, prieš – 6, 2 parlamentarai susilaikė, lemiamas buvo komisijos pirmininko K. Komskio balsas.

„Mes prašome, kad Seimas išnagrinėtų šitą dalyką, ir Seimas apsispręs. Bet kokiu atveju yra mesti rimti kaltinimai visai komisijai, ir Seimas turi pasakyti, ar mes teisingai elgiamės ar neteisingai. Aš manyčiau, kad mes elgiamės teisingai. Tiek prokuroras, tiek kitos institucijos, į kurias mes kreipėmės ir kvietėme jas į posėdžius, mums jokių pretenzijų nepareiškė ir patys atsakinėjo į klausimus, ir ne tiktai žodžiu, bet ir raštu teikė informaciją“, – žurnalistams sakė K. Komskis.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija yra nusprendusi, kad Seimo Antikorupcijos komisija, kontroliuodama ikiteisminio tyrimo eigą byloje dėl Romualdo Visokavičiaus galimai neteisėtų veiksmų, nesilaikė Antikorupcijos komisijos įstatymo nuostatų, įpareigojančių nesikišti į teisėsaugos institucijų veiklą.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimo Pirmininkė Irena Degutienė kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisijos narius, prašydama jų įvertinti Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko Kęsto Komskio tinkamumą eiti šias pareigas.

Seimo Pirmininkė šį žingsnį žengė, reaguodama į Seimo Etikos ir procedūrų komisijos nutarimus bei vadovaudamasi Seimo statuto nuostata, kad komisijų pirmininkus rinkti ar perrinkti gali tik patys komisijos nariai.

elta