Seimo narys įsitikinęs, kad naminės legalizavimas išnaikins nelegalius alkoholio prekybos „taškus“

ZEMAITAITISSeimas netrukus vėl svarstys Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kurias parengė Seimo narys, rusniškis Remigijus Žemaitaitis.

Parlamente surengtoje konferencijoje R.Žemaitaitis kalbėjo, jog nėra švenčių, kuriose nepavaišintų „kultūriniu paveldu“ – namine degtine. Laikas tokį produktą ir jo gamybą legalizuoti, kad šis gėrimas ateitų į rinką. Jis yra įsitikinęs, kad jeigu šis verslas taps legalus, bus išnaikinti ir nelegalūs alkoholio pardavimo „taškai“.

R.Žemaitaitis yra parengęs ir Seimui svarstyti pateikęs įstatymų pataisas, kuriomis siūlo leisti gaminti namų gamybos alkoholinius gėrimus ūkininkams, kurių ūkis būtų įregistruotas Lietuvos ūkininkų ūkių registre, jie teiktų kaimo turizmo reikalavimus atitinkančias paslaugas ir pagal reikalavimus būtų sertifikuoti kaip tradiciniai amatininkai.

Tokiems ūkininkams būtų leidžiama gaminti ne stipresnius kaip 65 laipsnių alkoholinius gėrimus. Per metus būtų galima pagaminti ne daugiau kaip 1 tūkst. litrų alkoholinių gėrimų, kurie būtų vartojami ir parduodami tik ūkininkui priklausančioje kaimo turizmo sodyboje.

Dabar Lietuvoje draudžiama gaminti namų gamybos alkoholinius gėrimus, išskyrus natūralios fermentacijos silpnuosius alkoholinius gėrimus, skirtus asmeniniam naudojimui, o ne pardavimui.

Parlamentaro nuomone, populiariausi gėrimai tarp alkoholikų – ne kokybiška naminė degtinė, o spirituotas vynas ir įvairūs surogatiniai alkoholio kokteiliai.

R.Žemaitaičio iniciatyva turi ir nemažai oponentų.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys Rimantas Jonas Dagys abejojo, ar kaimo turizmo verslininkai suinteresuoti naminės degtinės gamyba: „Dabar „naminė“ patraukli tuo, kad ji draudžiama, o kai bus legalizuota, suprastės jos skonis“.

Sveikatos reikalų komiteto narė Vida Marija Čigrėjienė prognozavo, kad pataisų pasekmės būsiančios skaudžios – padaugės smurto ir nelaimingų atsitikimų atvejų.

Pats Seimo narys R.Žemaitaitis mano, kad didžiausias jo iniciatyvų dėl naminės degtinės legalizavimo priešininkas yra šios pramonės šakos monopolininkas.