Seimo narys R.Žemaitaitis – apie savo ir partijos planus valdžioje

ZEAITAITIS 2Partijos Tvarka ir teisingumas statusas Lietuvos valdžioje pasikeitė: ji atsidūrė valstybės valdančiojoje koalicijoje, liko be Rolando Pakso ir Kęsto Komskio, o didesnioji partijos pusė išsirinko naują pirmininką, mūsų žemietį Remigijų Žemaitaitį.

Partijai Tvarka ir teisingumas tapus valdančiosios koalicijos dalimi LR Seime, jos pirmininkas R.Žemaitaitis išrinktas ir Seimo pirmininko pavaduotoju.   

Šilutės savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis tik prieš porą savaičių išrinktam partijos pirmininkui surengė spaudos konferenciją, kurioje paprašė R.Žemaitaičio papasakoti apie partijos Tvarka ir teisingumas pasikeitimus ir siekius.

Valdžioje sieks naudos žmonėms

R.Žemaitaitis prisipažino, kad jam dabar dažnai primena, kaip jis kandžiai kritikavo valdančiuosius Valstiečių žaliųjų sąjungos lyderius ir jų politiką. Jis pažymėjo, kad ir žiniasklaida, siekdama sensacijų ir įdomesnių temų, kartais pasigauna politikų ištartas frazes ir jas publikuoja išimtas iš konteksto. Dabar jau pačiam R.Žemaitaičiui teks mažiau kritikuoti, o dažniau ieškoti idėjų, kad pasiekti daugiau naudos Lietuvos žmonėms.

Pasak R.Žemaitaičio, ateidami į pokalbius su Seimo vadovybe dėl bendradarbiavimo „tvarkiečiai“ Seimo nariai atsinešė ir apie 15 klausimų ir pasiūlymų. Taigi dabar jam yra smagu vardinti, ką pavyks iškovoti esant kitokiame politikos statuse.

R.Žemaitaitis mano, kad galimai iki metų pabaigos bus priimta pridėtinės vertė mokesčio biokurui lengvata. Taigi jau nuo 2019 sausio mėnesio žmonės, įsigiję kurui malkų galės susigražinti dalį lėšų.

Bendraudamas su Pamario krašto žmonėmis Seimo narys sakė jau seniai supratęs, kad reikia keisti įmonių veiklos pelno mokesčio paskirstymą.

Todėl jau dabar yra pateiktas pasiūlymas 25 proc. pelno mokesčio palikti savivaldybės biudžete, kurioje įmonė dirba, o tik 75 roc. atiduoti į valstybės biudžetą. R.Žemaitaičio nuomone, Šilutėje yra stiprių verslo įmonių, kurios uždirbtą pelno mokestį atiduoda į valstybės biudžetą ir tai daro per pagrindines įmones, veikiančias kitose savivaldybėse. Tai „Šilutės Rambynas“, „Šilutės baldai“, „Germanika“. Taigi, verta stengtis, kad jų pelno mokesčio 25 proc. dalis atitektų Šilutės savivaldybei. Gal net ir tai seniūnijai, kurioje vystoma įmonės veikla.

R.Žemaitaitis sakė, kad ypač domisi mūsų žmonėmis, kurie gamina savo produkciją ir gali praturtinti visų mūsų stalą. Jis pasakojo, jog kiekvieną kartą, kai važiuoja pro Laučius, sustoja prie vietos ūkininko Remigijaus Marozo pieno produktų parduotuvėlės. Ten nusiperka sūrio, sviesto, varškės – produktų, kuriuos ūkininko šeima gamina iš savo auginamų karvių pieno. Panašių maisto gamintojų Seimo narys mato Rusnėje, kur pagaminę savo produktą – išrūkinę žuvį jie ją parduoda ir savo namuose, ir kitose prekyvietėse. Taigi, pasak R.Žemaitaičio, akivaizdu, kad reikia skatinti tokią gamybą, stengtis, kad jai būtų kuo mažiau biurokratinių trukdžių. Tuo tarpu dabar, anot Seimo nario, reikalavimai tokio maisto gamintojams yra per dideli. 

Reikia rūpintis ir tuo, kad didėtų rinkėjų aktyvumas. Pasak R.Žemaitaičio, jau yra tartasi, kad būtų organizuojami tiesioginiai seniūnų rinkimai.

Manoma, kad tokie rinkimai ypač rūpi žmonėms, ir galimybė rinkti seniūnus tiesiogiai žmonių dalyvavimą rinkimuose žymiai padidintų.

Partija pasikeitimų nebijo

Tvarkos ir teisingumo partijoje pastaruoju metu įvyko nemažai įvykių. Po pusmečio įvairių negražių dalykų, kuriuos vykdė atskiri permainomis nepatenkinti partijos skyrių vadovai ir jų bendraminčiai, visgi įvyko pirmininko rinkimai ir dalis nepatenkintųjų palieka partiją. Partija, pasak R.Žemaitaičio, yra didelė – 12 tūkst. žmonių, ir nesklandumus ji įveiks. Jis sakė, kad numatyta iki šių metų pabaigos įvykdyti partijos inventorizaciją. Tuomet gali būti, kad vieno – kito tūkstančio partijos narių nebeliks. Asmeniškai inventorizuodamas partijos narius Šilalės rajone, R.Žemaitaitis sakė radęs ir nemažai jau išvykusių į užsienį. Taigi dabar partija jau pradeda skyrių kūrimą ir užsieniuose.

Artimiausiu metu partijos vadovybė daug dirbs atstatydama ir stiprindama skyrius atskiruose miestuose. 

R.Žemaitaitis ypač teigiamai vertina žmonių pasirinkimą veikti partijose. Jis mano, kad visuomeniniai rinkimų komitetai siekti politinių tikslų gali tik savivaldoje.

Šilutės rajono meras V.Laurinaitis iki partijos pirmininko R.Žemaitaičio perrinkimo buvo partijos pirmininko pavaduotojas. Jis dėkojo, kad R.Žemaitaitis jam nepriekaištavo už tai, kad retai dalyvavo partijos vadovų susirinkimuose, nes taip dažnai važinėti į susirinkimus, eidamas Šilutės mero pareigas V.Laurinaitis negalėtų.

Pats R.Žemaitaitis sakė, kad jis dirbs su dviem pavaduotojais ir valdyba, sudaryta iš atskirų rajonų atstovų.

Gyrė Šilutės koaliciją

Paklaustas, ar V.Laurinaitis laimės artėjančiuose savivaldos rinkimuose, R.Žemaitaitis atsakė, kad tuo neabejoja. Jo nuomone, visa valdančioji Šilutės savivaldybės koalicija dirba neblogai, ir nesinori, kad kitiems iš naujo išrinktiems politikams būtų atiduota garbė už dabartinės valdžios darbus. Norint įrodyti, ką padarei, reikia bent dviejų mero kadencijų. Todėl, pasak R.Žemaitaičio, dabartinės valdžios koalicijos sutarimas ir suderintas darbas yra pozityvus dalykas. Žinoma, nieko tokio, jeigu valdančiosios koalicijos politikai rinkimų metu šiek tiek pakritikuos vieni kitus. Reikia tik prisiminti, kad šis pusmetis yra rinkimų laikas.

V.Laurinaitis sakė, kad Šilutės valdančiosios koalicijos partijos turės bendrą rinkimų programą, kiekviena partija siūlys po savo pretendentą į mero postą. Todėl nuo visų rinkėjų ir priklausys kas kitą kadenciją vadovaus Savivaldybei.