Seimo narys R.Žemaitaitis – už griežtas baudas

ZEMAITAITIS 1Vakar rajono Savivaldybėje surengta pirmoji „tvarkiečio“ parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio spaudos konferencija, kai jis išrinktas LR Seimo Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininku.

Konferencijoje dalyvavo ir kitas mūsų krašte išrinktas Seimo narys – minėto komiteto pirmininko pavaduotojas, socialdemokratas Artūras Skardžius.

Spaudos konferencijoje dalyvavo ir visa rajono vadovybė: merė Daiva Žebelienė, savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis bei juodviejų pavaduotojai.

Toks demonstratyvus dėmesys minėtiems Seimo nariams – visiška priešingybė dėmesiui, kurį rajono valdžia parodė LR Seimo pirmininko pavaduotojui Kęstui Komskiui: į K.Komskio organizuotą spaudos konferenciją atvyko tik rajono žiniasklaidininkai, nė vieno rajono vadovo nebuvo.

Džiaugėsi pirmaisiais sprendimais

Seimo narys R.Žemaitaitis susirinkusiesiems sakė norintis pasidžiaugti tvirtais naujosios Vyriausybės sprendimais, kurie įves daugiau tvarkos aplinkosaugoje, žemėtvarkoje bei valstybės finansuose.

Jis paminėjo aplinkos ministro Valentino Mazuronio ryžtingus sprendimus keliskart padidinti baudas už žvejybos ir medžioklės taisyklių pažeidimus.

R.Žemaitaičio nuomone, griežtesnės baudos, įrankių ir nelegaliai veiklai naudojamų transporto priemonių konfiskavimas sumažins brakonieriavimą ir padės gausinti gyvosios gamtos išteklius. Mūsų krašto ūkio plėtra ateityje bus vis labiau susieta su aktyvaus turizmo paslaugomis, todėl būtina pasirūpinti, kad vandenyse netrūktų žuvies, o miškuose – žvėrių.

Įstatymai sugriežtinti ir tiems, kurie apleidę savo žemes ar turi nenaudojamų pastatų. Dabar, pasak R.Žemaitaičio, Savivaldybėms suteiktos teisės didesniais tarifais apmokestinti žemės ir pastatų savininkus, kurie nedirba žemės ar tiesiog minėtą turtą yra apleidę.

Be to, apleistos žemės ar pastatų savininkai sulauks valstybės tarnautojų įspėjimų apie netinkamai naudojamą turtą, o vėliau bus paskirtos baudos.

R.Žemaitaitis sakė asmeniškai prisidėjęs rengiant sprendimus dėl griežtesnių sankcijų žvejybos ir medžioklės pažeidėjams bei nenaudojamos žemės ir neprižiūrimų pastatų savininkams. Tokius sprendimus daryti jį ragino susitikimuose kalbinti žmonės.

Dėl PVM lengvatų

R.Žemaitaitis kalbėjo ir apie praėjusios kadencijos Seimo sprendimus padidinti akcizą degalams bei įvesti (tiksliau būtų sakyti atkurti – aut.past.) kai kurioms verslo rūšims PVM lengvatas. Valdančioji Seimo dauguma yra sutarusi svarstyti degalų akcizo klausimą po pusės metų.

Baiminamasi, kad padidėjus degalų akcizui degalų kaina vartotojams padidės mažiausiai 10 centų už litrą, kuras gali tapti brangesnis nei įsigytas Lenkijoje ar Latvijoje, todėl gali sumažėti jo apyvarta Lietuvoje.

Kalbėdamas apie PVM mokesčio lengvatas laikraščiams ir vaistams, R.Žemaitaitis svarstė, kad po kelių mėnesių vertėtų daryti tyrimus, ar šios lengvatos pakeitė leidinių ir vaistų kainas.

Žurnalistai pasidomėjo, ar R.Žemaitaitis neketina tirti, kiek nuostolių per 4 metus patyrė redakcijos, kai konservatorių vadovaujama Vyriausybė drastišku spendimu, be jokio įspėjamojo laikotarpio įprastą PVM tarifą padidino daugiau nei 4 kartus.

Jis pripažino, kad ir be tyrimo aišku, jog reikės nemažai laiko patirtiems nuostoliams išlyginti, skirti lėšų darbuotojų atlyginimams didinti.

Vėl – pažadai apie estakadą

Jau daug kadencijų Seimo nariai kalba apie rusniškių rūpestį – estakadą. Tokias kalbas tęsia ir naują kadenciją pradėję Seimo nariai.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs A.Skardžius patikino, kad estakados statybos klausimas „nėra numarintas“. Jis pasakojo, kad dalyvavo Susisiekimo ministerijos organizuotame susirinkime dėl estakados statybos problemų.

Pagal pateiktus naujus duomenis, estakados statinys turėtų būti ne 400 metrų, bet 1 km ilgio, nes dažni potvyniai kelią užlieja ne tik žemiausiame ruože, bet ir kitose kelio dalyse.

Pasak A.Skardžiaus, šie metai gali būti tik estakados vietos planavimo ir projektavimo metais, o statyba turėtų baigtis tik 2016-aisiais.