Seimo pirmininkas V.Pranckietis aplankė Rusnę

PRANCKIETIS _4LR Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis praėjusį šeštadienį aplankė ne tik Žuvienės virimo čempionatą, bet lankėsi ir Rusnėje. Pakeliui į salą jam įspūdį darė statoma estakada, o vaikščiodamas saloje jis domėjosi Rusnės istorija,  įstaigomis, gėrėjosi vaizdais nuo Atmatos bei Pakalnės upių pakrančių.

Į Rusnės salą V.Pranckietį pasikvietė Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda bei atostogaujanti Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė.

Estakados statybvietėje Seimo pirmininkui V.Pranckiečiui pavyko pamatyti galimai jau įpusėjusius darbus. Per vidurį statybvietės ant estakados polių jau yra iškelti jungiantieji skersiniai, pradėtos montuoti takų, kuriais bus užvažiuojama ant estakados, konstrukcijos.

Po kelių minučių Seimo pirmininkas V.Pranckietis su žmona bei jo apsaugos vyrai sustojo Rusnės specialiojoje mokykloje. Šią mokyklą tiek rusniškiai, tiek savivaldybės vadovai yra užsimoję pertvarkyti. Visi nori specialiųjų poreikių turinčius vaikus iškelti į Šilutę, o šioje mokykloje įkurdinti jūrų kadetus. Tokios svajonės sklando jau vos ne dešimtmetį. 

Vėliau V.Pranckietis buvo palydėtas iki Šilutės gatvėje esančios laivų prieplaukos Atmatos upėje. Rusnės seniūnė D.Drobnienė papasakojo šiek tiek Rusnės istorijos, apie dabartinį žmonių gyvenimą saloje ir apie kuriamą jos perspektyvą. Kaip ten bebūtų, seniūnės nuomone, dabar yra svarbu, kad išsipildytų rusniškių sena svajonė netrukdomai estakada ir rekonstruotu keliu iš Rusnės, bet kuriuo metų laiku, susisiekti su Šilute ir visa Lietuva. Seniūnė neabejoja, kad sutvarkius įvažiavimą į Rusnę, rusniškių gretos nustos retėti. Ji yra įsitikinusi, kad Rusnėje tuomet vėl kursis daugiau šeimų, kurios norės čia gyventi ir dirbti arba atvyks aktyviai ilsėtis.

Kalbėdami apie didžiausios Lietuvos salos žmonių gyvenimą ir čia gyvenančių žmonių džiaugsmus ir rūpesčius, V.Pranckietis ir su juo atvažiavusi palyda bei juos lydintys rusniškiai nuėjo Atmatos upės, vėliau Skirvytės bei Pakalnės upių pakrantėmis link Rusnės seniūnijos.

Seniūnijoje buvo susirinkę keliolika vietinių, kurie nieko neprašė, tik linkėjo sklandžiai tęsti jau pradėtus darbus. Vėliau Seimo pirmininkui buvo parodyti keli filmai apie rusniškių jau išgyventas, vandens perpildyto jų gyvenimo akimirkas.