Seimo vicepirmininkas K.Komskis dėl Didšilių vėjo jėgainių kviečiasi keturių ministerijų atstovus

936829 22692229Šiandien Seimo Pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio iniciatyva Didšilių kaime (Šilutės seniūnija) vyks keturių ministerijų atstovų, įvairių specialistų bei vietos gyventojų susitikimas dėl šioje vietovėje pastatytų ir dar ketinamų statyti vėjo jėgainių.

Į Seimo vicepirmininką kreipėsi ne tik Didšilių kaimo gyventojai, skųsdamiesi neigiamu poveikiu sveikatai, bet ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, kurie teigia, kad besisukančios vėjo jėgainės trikdo radiolokatorių, stebinčių oro erdvę, sklandų veikimą ir taip sudaro kliūtis radiolokacinėms bangoms plisti ir sukelia priimamų duomenų apdorojimo klaidas.

Anot K.Komskio, tokios priežastys kelia itin didelį susirūpinimą, todėl būtina pradėti šia situacija domėtis iš esmės ir kuo greičiau imtis spręsti kilusią problemą.

komskis kestas kabinete„Žmonės teigia, kad keturios vėjo jėgainės buvo pastatytos be poveikio aplinkai ir gyventojų sveikatai vertinimų, visai šalia sodybų. Jos kelia didelį triukšmą, jaučiama ir nuo jų sklindanti vibracija. Netoliese esančių sodybų gyventojai dėl to negali išsimiegoti naktimis, patiria įvairių sveikatos sutrikimų. Jau pastebėti nuostoliai ir ūkinėje veikloje, mat nesveikuoja ir galvijai.

Be to, į gyventojų skundus nereaguoja nei savivaldybė, nei policija, nei prokuratūra. Didšilių kaimo teritorijoje ketinama statyti dar penkias vėjo jėgaines. Būtina laiku išsiaiškinti, ar jų statyba neturėtų būti sustabdyta, jei jos iš tiesų kelia rimtą grėsmę mūsų sienos saugumui bei vietos gyventojams“, – teigė vicepirmininkas K.Komskis.

Apžiūrėti ir įvertinti situaciją bei asmeniškai tai aptarti su gyventojais į Didšilių kaimą šiandien atvyks Seimo Pirmininko pavaduotojas K.Komskis, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininko pavaduotojas Antanas Lukošius ir Teritorijų planavimo valstybinės priežiūros skyriaus vyr. specialistas Aidas Valys, sveikatos apsaugos viceministras Erikas Mačiūnas, Visuomenės sveikatos departamento direktorius Audrius Ščeponavičius, Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vyr. specialistas Valdas Uscila, krašto apsaugos ministro patarėjas Mantas Varaška, Lietuvos kariuomenės jungtinio štabo karininkas majoras Gediminas Sungaila. Buvo kviesti ir Energetikos ministerijos atstovai. Tikimasis, kad jie taip pat galės dalyvauti.

Suinteresuoti gyventojai sausio 29 d. (antradienį) 13 val. Šilutės seniūnijoje (Lietuvininkų g. 17, Šilutė) kviečiami susitikti su minėtų ministerijų atstovais ir specialistais.