Šeimose smurtavę vyrai neliko nenubausti

27027e884cbbff05db9f28c9795e0009Nuo vyrų agresijos šeimose įprastai kenčia silpnesnieji jos nariai – moterys, vaikai. Smurtautojams iškeltos bylos dabar dažniausiai pasiekia teismą.

Taip ir 2012-ųjų gruodį Šilutės rajono apylinkės teismas svarstė, kokias bausmes paskirti dviem agresyvumo nesulaikiusiems vyrams. Vienas stipriai mušė savo sūnų diržu už tai, kad mažametis paėmė vaistus, o kitas kumščiu smogė sugyventinei į veidą, nes naktį verkiant vaikui abu susipyko, kas turi keltis jį pamaitinti.

Už vaiko mušimą – teistumas, bauda ir privalomi kursai

Vaikų darželio darbuotojos, besiruošdamos maudyti mažametį, pastebėjo kraujosruvas nugaroje. Sunerimusios moterys apie tai pranešė įstaigos vadovei, kuri informavo Vaiko teisių apsaugos skyrių.

Pradėjus tirti, kodėl ant vaiko kūno yra smurto žymių, išaiškėjo, kad 2011 m. spalio 29 d. vaiko tėvas S.K. sudavė ne mažiau kaip 4 kartus diržu savo sūnui O.K., padarydamas kraujosruvas nugaroje, juosmens ir dešiniojo klubo srityje.

Teisme vyras pripažino savo kaltę ir tvirtino, jog nuoširdžiai gailisi, o savo agresyvų elgesį pateisino tuo, kad O.K. paėmė vaistus, nors jam tai buvo draudžiama.

Svarstant bausmę, vyro nebuvo pasigailėta. Kadangi vaiko motina mirusi, teisme nustatyta laikinoji globa nukentėjusiam O.K. ir dar trims smurtavusio vyro vaikams. Jų laikinaisiais globėjais paskirti Saugų vaikų globos namai.

Tėvui skirtas laisvės atėmimas 9 mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant metams, o per 3 mėnesius vyras dar turės atidirbti 60 valandų visuomenės labui.

Tam, kad būtų nors kiek sumažintas vyro agresyvumas, jam paskirta dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose. Be to, nuteistasis turės savo sūnui O.K. atlyginti 500 Lt neturtinę žalą.

Kumščiai vietoje vaiko maitinimo

Kitas bausmės sulaukęs smurtautojas – A.B., kuris, apsvaigęs nuo alkoholio, naktį kelis kartus kumščiu smogė savo sugyventinei į veidą.

Konfliktas su sugyventine G.K. įsiplieskė pradėjus verkti vaikui. Pora susikivirčijo, kas turi keltis jį pamaitinti.

Teisme smurtautojas prisipažino kaltu. Anot teismo protokolo, pora susitaikė, vyriškis atsiprašė ir teigė, jog nuoširdžiai gailisi. Jo sugyventinė G.K. tikisi, kad daugiau tai nepasikartos. Nepaisant to, kad pora susitaikė, A.B. nuteistas 50 parų arešto.

VTA skyrius nurodo, kad ši šeima įrašyta į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą dėl girtavimo ir netinkamos vaiko priežiūros.

Abu teismo nuosprendžiai per 20 d. gali būti skundžiami.