Šeimų kovos vyko virtuvėse

Konfliktas virtuvėje. / Asociatyvi Flickr.com (Vinnonet) nuotr.Virtuvė – populiariausia vieta šeimų kivirčams. Tai parodo čia aprašomos bylos, kuriose tiriami įvykiai vystėsi būtent šioje namų vietoje.

Šeimose agresyvumo proveržiai pasireiškė įvairiai. Dukra metė vazą į tėvą, o šis, ją parvertęs ant žemės, trankė jos galvą į grindis, kitoje šeimoje – sūnaus spyris tėvui į veidą, trečioje – brolio kumščiai veidan seseriai, ginančiai tėvą.

Tėvas dukrai spyrė ir įkando

Bedarbio tėvo V.V. konfliktas su nepilnamete dukra A.V. gruodžio 18 dieną namų virtuvėje prasidėjo aiškinantis situaciją, kodėl dukra neatsiklausiusi paėmė motinos banko kortelę ir iš sąskaitos pasiėmė 100 litų.

Apsvaigęs nuo alkoholio V.V. dėl išleistų pinigų pradėjo necenzūriniais žodžiais keikti dukrą, kol ši, nesusitvardžiusi, stvėrė ir metė į jį vazą. Tuomet savitvardą praradęs tėvas griebė dukrą už plaukų, parbloškė ją žemėn ir kelis kartus trenkė jos galvą į grindis.

Dukrai bandant išsilaisvinti, tėvas įkando jai į ranką. Išsilaisvinusiai ir bandančiai atsistoti merginai teko V.V. spyris į petį.
Teisiamas dėl savo agresyvumo vyras teisinosi, kad dukra pastaruoju metu nebeklauso tėvų, pati yra agresyvi, mušasi mokykloje, dėl to ji jau kreipėsi ir į gydytojus.

Šeima susitaikė – abu gailėjosi ir suprato, kad elgėsi netinkamai.

Nepaisant susitaikymo, teisme V.V. pripažintas kaltu ir nubaustas laisvės apribojimu 6 mėnesiams. Per tą laiką jis bus kontroliuojamas pareigūnų, turės įsidarbinti arba bent įsiregistruoti Darbo biržoje.

Sūnaus spyris tėvui į veidą

Kitas teismo nuosprendis paskelbtas E.K., kuris praėjusių metų rugsėjo 1-ąją virtuvėje su tėvu V.K. gerdamas sidrą pradėjo jam priekaištauti dėl negrąžinamos skolos. Pykčio apimtas E.K. prie stalo sėdinčiam savo tėvui du kartus spyrė į veidą.
Kitą dieną E.K. atsiprašė tėvo, gailėjosi dėl tokio savo pykčio proveržio. V.K. sūnui atleido.

Teisme E.K. pripažintas kaltu ir jam paskirta 9 mėnesių laisvės apribojimo bausmė. Taip pat vyras per 6 mėnesius neatlygintinai turės 60 valandų dirbti organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, senais ir kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Konflikto aplinkybės nuskendo alkoholyje

Teisme nuosprendį išgirdo ir R.J. Šiam vyrui buvo iškeltos dvi bylos – abi dėl smurto prieš kitus asmenis.

R.J. rugpjūčio 14 d. susipyko su virtuvėje kartu girtaujančiu V.K. Konflikto metu R.J. pastūmė savo sugėrovą, šis nugriuvo ant grindų ir tuomet kaltinamasis spyrė jam į veidą. Nukentėjusysis patyrė galvos sumušimą, lengvą galvos smegenų sukrėtimą, jam lūžo nosis.

Vėliau R.J. atsiprašė V.K., gailėjosi dėl savo poelgio, ir vyrai susitaikė.

Kitą nusižengimą tas pats R.J. padarė rugsėjo 18 d. vėl girtaudamas. Tik šį kartą – su tėvu B.J., kaimynu ir seserimi.

Tėvas su sūnumi susipyko, bet dėl ko – nė vienas neprisimena, nes buvo per daug girti. Konflikto metu R.J. kumščiu smogė tėvui į pilvą. Tuomet ginti tėvą puolė dukra, bet nuo įpykusio brolio kliuvo ir jai – du kartus R.J. smogė seseriai S.V. į veidą.
Dėl abiejų bylų R.J. prisipažino kaltu. Su tėvu ir seserimi, kaip ir su draugu V.K., susitaikė.

Teisme smurtautojui paskirtas laisvės apribojimas metams ir keturiems mėnesiams. Per 6 mėnesius nuo bausmės paskyrimo jis turės neatlygintinai dirbti 60 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, senais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Taip pat R.J. priteista ir piniginė bauda – Klaipėdos teritorinė ligonių kasa paprašė ir teismas priskyrė žalos atlyginimą už nukentėjusiojo V.K. gydymą. Iš R.J. priteista 1386,72 Lt.

Teismo nuosprendžiai dar gali būti skundžiami.