Sėkmingą verslą Vilniuje įkūrusi šilutiškė didžiuojasi, kad yra kilusi iš Šilutės

Aist Lukoeviit2Verslo portalas „BZN start“ jau antrus metus iš eilės sudarė inovatyviausių moterų sukurtų jaunų verslų sąrašą, kuris skelbiamas elektroniniame leidinyje „TOP 50 inovatyviausių verslų, sukurtų moterų“.
Tarp 50-ies inovatyviausių Lietuvos verslininkių yra ir 27-erių metų Aistė Lukoševičiūtė, nurodžiusi, kad jos gimtasis miestas yra Šilutė.

2014 metais moteris Vilniuje įkūrė anglų kalbos klubą (www.angluklubas.lt), kuriame šios kalbos moko vaikus bei suaugusiuosius.

„Didžiuojuosi, jog esu kilusi iš tokio nuostabaus miesto, todėl ir dalyvaudama „BZN start“ projekte pažymėjau, kad esu gimusi Šilutėje“, – atvirauja nuo mažų dienų sostinėje gyvenanti, tačiau gimtinės nepamirštanti kraštietė.

IMG 5517Anglų kalba lydi nuo mažų dienų

„Anglų kalba – tiesiog mano gyvenimo būdas!“, – sako Aistė. Ji prisimena dar vaikystėje mėgusi mokyti jaunesnius draugus ir bendraamžius, todėl šiandien – kasdien perteikdama anglų kalbos žinias kitiems žmonėms, derina savo hobį bei profesiją.

Link savo verslo įkūrimo Aistė ėjo siekdama išsilavinimo. Vilniaus universitete ji įgijo anglų filologijos bakalaurą, o Londono Metropolitan Universitete TESOL (lt. anglų kalbos mokymas svetimkalbiams) – magistro laipsnį.

Būdama studente Vilniuje Aistė pradėjo dirbti verslo anglų kalbos specialiste įvairiose verslo situacijose: kuriant bei pristatant verslo prezentacijas anglų kalba, vedant derybas anglų kalba, verčiant specifinius tekstus ir dokumentus bei verslo diskusijas ar prezentacijas.

Besimokydama Londone dirbo garsioje britų kompanijoje „Hobbs“, kur įgijo verslo praktikos prekybos, vadovavimo bei derybų srityse, kuriose pagrindinė kalba buvo anglų. Po studijų grįžusi į Lietuvą A.Lukoševičiūtė tęsė darbą su įvairių specialybių atstovais, norinčiais išmokti bendrinę ar verslo anglų kalbą.

„Mano tikslas yra padėti profesionalams tobulėti bei pasiekti aukštumų jų darbo srityse su aukščiausio lygio anglų kalbos žiniomis“, – sako ji.

Dėstydama bendrinę anglų kalbą suaugusiesiems, jauna moteris stengiasi, kad pamokos būtų ne tik profesionalios, bet ir smagios, su įvairiomis diskusijomis apie naujausius įvykius ar linksmais žaidimais, priverčiančiais mokinius kalbėti angliškai.

Užaugo verslioje šeimoje

Aistės tėvai nedirbo tradicinio darbo nuo 8 valandų ryto iki 5 vakaro, nuo vaikystės ji sukiojosi tarp verslo aplinkos žmonių, kurie kalbėjo angliškai. Jauna moteris pripažįsta, kad tėvų pavyzdys įkvėpė norą kurti bei dirbti kitokį – netradicinį darbą, kuris nespraustų į griežtus rėmus.

„Tai, kad mačiau versle besisukančius tėvus, mane skatino nebijoti iššūkių bei drąsiai imtis kūrybos, naujų idėjų įgyvendinimo“, – sako ji.

Aistės brolis dar studijų metais pradėjo kurti verslą, susijusį su internetinėmis technologijomis. Tai taip pat ją padrąsino rizikuoti, nebijoti kurti verslo nežinant, kaip viskas susiklostys toliau.

Idėja įkurti anglų kalbos klubą Aistei atėjo natūraliai, nes jos studijos buvo susijusios su tuo, ką ji daro dabar.
„Atrodė, suprantama, jog įkursiu mokyklą, kurioje dėstysiu taip, kaip man atrodys geriausia. Juk iš Londono grįžau pasisėmusi naujausios mokymo metodikos, idėjų ir norėjau jas panaudoti“, – verslo steigimo pradžią prisimena kraštietė.

Jai nuostabus jausmas matyti, kad jos mokymo metodika iš tiesų duoda puikių rezultatų – dažnai iš verslo kelionių grižę žmonės jai dėkoja, o vaikai džiūgauja dėl žymiai geresnių pažymių mokykloje. „Gera prisidėti prie Lietuvos žmonių edukacijos“, – sako ji.

IMG 6744 copyVerslui vien formalumų neužtenka

„BZN start“ straipsnyje A.Lukoševičiūtė atskleidžia, jog sumaniusi įsteigti anglų kalbos mokyklą, visų pirma sutvarkė visus teisinius dalykus: įkūrė įmonę, sukūrė interneto puslapį, tačiau mokinuko nebuvo nė vieno. Verslo savininkei teko įveikti šį netikėtumą supratus, kad svarbu ne tik nepriekaištingai sutvarkyti verslo formalumus, bet ir pačiai būti jo varikliuku.

Iš asmeninių lėšų, kurios reikalingos patalpų nuomai, mokyklos bibliotekai, įrangai, sukūrusi verslą, A.Lukoševičiūtė sako išmokusi daug dalykų, nes, kai esi vadovas, turi suprasti viską, kas vyksta tavo įmonėje nuo buhalterijos iki rinkodaros.

Be to, pašnekovė suvokė, kad nuosavas verslas yra laisvė ir nelaisvė kartu.

„Laisvė, nes esi laisvas kurti projektus, o tai nuostabu, niekada tavęs niekas neriboja, gali pasireikšti visu galingumu. Nelaisvė, nes tai atsakomybė sau ir kitiems. Jei šiek tiek primigsi, niekas neatneš ant lėkštelės naujo projekto ar naujų klientų, todėl turi būti visada aktyvus ir pilnas energijos, norėdamas išlaikyti visus kampus“, – žurnalui „BZN start“ pasakojo jauna moteris.

Paslaugų verslo žinomumui didinti, kaip įsitikino A.Lukoševičiūtė, geriausia reklama yra rekomendacijos, todėl ji jaučiasi laiminga, kad be didelės reklamos apie Anglų kalbos klubą išgirsta vis daugiau žmonių, o 99 proc. skambinančiųjų pradeda mokytis.

Kad verslas klestėtų, pašnekovės nuomone, daug lemia ir tai, kokios jis srities. Ji sako: „Svarbu, kad ne tik dėstytojas ar mokytojas būtų profesionalus, bet ir būtų charizmatiškas, turėtų išskirtinių savybių tam, kad pamokos būtų įdomios, kad žmonės norėtų eiti į kiekvieną pamoką“.

Šilutėje – vaikystės prisiminimai

Aistė gimė Šilutėje, bet būdama visai maža, kartu su tėvais persikraustė į Vilnių.

„Šilutė yra mano širdyje – visas žiemos, rudens, pavasario atostogos bei visus tris vasaros atostogų mėnesius praleisdavau šiame mieste pas nuostabiausius senelius – Ireną ir Vytautą Macijauskus bei kitą senelį Romualdą Lukoševičių. Turėjau pačią geriausią vaikystę, todėl kas kartą, kai atvažiuoju aplankyti giminių, būna gera, nes prisiminimų turiu labai daug“, – sako į Šilutę kelis kartus per metus sugrįžtanti moteris.

Ar ji nesvarstė galimybės pradėti verslą gimtajame mieste? Aistė pripažino, kad rimtai tokios galimybės nesvarstė.
„Manau, kad norint išvystyti aukštos kokybės verslą bei teikti geriausias paslaugas, reikia būti šalia verslo, o šiuo metu galimybių daug laiko praleisti Šilutėje neturiu. Vilniuje vykdome daug veiklos, o ateityje planuojame dar daugiau paslaugų“, – pasakojo kraštietė.

Balsuoti galima iki birželio

Portalas „BZN start“ į inovatyviausius verslus sukūrusių moterų 50-tuką įtraukė verslininkes, kilusias iš 17-os Lietuvos miestų ir keturių rajonų. Daugiausia jauno verslo kūrėjų moterų yra iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Radviliškio ir Panevėžio. Analizuojant inovatyviausių verslininkių amžių, paaiškėjo, kad vidutinis jų amžius yra 33 metai, vyriausiai verslininkei šiuo metu 47-eri, jauniausiai – 24-eri.

Anot sąrašo sudarytojų, moterų sukurti verslai neatsiejami nuo žaismingumo ir išradingumo, jauno verslo kūrėjos nepaliaudamos siekia paversti pasaulį gražesnį, jaukesnį ir jautresnį.

Moterų verslai dažnai gimsta keičiantis asmeniniam gyvenimui, jie įkvėpti ieškojimų, žinių ir patirties, sukauptos dirbant samdomą darbą. Dauguma verslininkių prisipažino, kad verslas jų gyvenimą apvertė aukštyn kojomis. Inovatyvios verslininkės vienu balsu teigia, kad verslo kūrimas įprasmina jų kasdienybę, išmoko geriau planuoti savo laiką ir užtikrina savirealizaciją.

Portalas „BZN start“ kviečia iki birželio mėnesio balsuoti už labiausiai patinkančius jaunų moterų inovatyvius verslus: http://www.bznstart.lt/StartupsWomen. Organizatoriai išrinks keturių nominacijų laureates ir apdovanos verslininkių pagerbimo ceremonijos metu.

Daugiau: CRM sistema