Sėkmingiausiai Lietuvoje dirbantis tradicinis amatininkas – švėkšniškis Vaidotas Bliūdžius

bliudzius apdovanojamasŠilutė turi jau tris sėkmingiausiai dirbančius tradicinius amatininkus. Neseniai rajoną pasiekė žinia, kad taip įvertintas  tautinio paveldo produktų kūrėjo švėkšniškio Vaidoto BLIŪDŽIAUS darbas.

Pernai sėkmingiausiai dirbančiais amatininkais šalyje pripažinti Balčių (Vainuto sen.) tautodailininkai Angelė ir Vytautas Raukčiai.

Nustatyti sėkmingiausiai Lietuvoje dirbančius tradicinius amatininkus ir juos apdovanoti premijomis ėmėsi Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra.

Penktadienį V.Bliūdžius pagerbtas rajono Savivaldybėje. Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė sakė, kad sėkmingiausiai dirbančių amatininkų konkurso reikalavimai yra labai aukšti, ir norint pristatyti žmogų tokiam konkursui tenka surinkti apie jį daug medžiagos.

Mūsiškis V.Bliūdžius pristatytas kaip iniciatyvų ir liaudies meno amato patirties nestokojantis žmogus, turintis dovaną bendrauti, sugebantis sutelkti bendruomenę, jaunus žmones reikšmingoms kultūros išsaugojimo idėjoms įgyvendinti.
„Jo asmeninio indėlio ir atkaklumo dėka šiandien turime išsaugotas unikalias ir naujam gyvenimui atgimstančias Pamario krašto ir Žemaitijos vertybes“, – rašoma Kultūros skyriaus teikime.

V.Bliūdžius – rajone ir šalyje gerai žinomas kaip tautinio paveldo produktų kūrėjas, aktyvus bendruomenės narys, kuris savo veiklą nukreipia į Pamario ir Žemaitijos medinio paveldo aktualizavimą ir sklaidą. Bendraminčiai tai vertina kaip svarbų darbą kuriant tautinio paveldo produktų pristatymo tradicijas viešajame gyvenime, atskleidžiant jų savastį.   
 
„Tokių kaip V.Bliūdžius tautinio paveldo produktų kūrėjų dėka galime tikėtis, kad ateities kartoms bus išsaugotos ir perduotos medinio paveldo paslaptys“, – sakė V.Griškevičienė.
bliudzius su vetrungemis
Šiemetiniame konkurse V.Bliūdžius konkuravo su 18 kitų šalies rajonų amatininkų. Tautinio paveldo produktų, tradicinių mugių, tradicinių amatų mokymo programų, tradicinių amatų meistrų sertifikavimo ir atestavimo ekspertų komisija vieningai 2013 metais sėkmingiausiai dirbusiais tradiciniais amatininkais pripažino du – V.Bliūdžių ir Mažeikių rajone gyenančią gerai žinomą žolininkę Jadvygą Balvočiūtę.

Pasak V.Griškevičienės, Vaidotas yra įvairiakryptę amatininkystę vystantis kūrėjas. Tam pritarė ir Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, pridūręs, kad meistras ir namų restauracija užsiima, ir vėtrunges gamina, ir daug laiko skiria edukacinei veiklai. Beje, vieną jo gamintą vėtrungę šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė pernai nuvežė pačiam Popiežiui.

Tad būsimasis Švėkšnos amatų centras būsiąs V.Bliūdžiui lyg antrieji namai…

Seniūnas pabrėžė, kad „su Vaidotu viskas yra gerai, jis yra aktyvus bendruomenės narys, tik… pernelyg kuklus“.

Tą čia pat paliudijo ir pats tautodailininkas, dėkodamas visiems, kurie pristatė jį tokiam konkursui. O klausiamas apie piniginę premijos dalį, prisipažino ją jau suspėjęs išleisti.

Meras Š.Laužikas ir kiti sveikintojai linkėjo V.Bliūdžiui ir toliau sėkmingais darbais garsinti mūsų kraštą Lietuvoje ir užsienyje.

spaudos remimo fondas Projektas: „Prie Šyšos krantų: Kraštiečiai.“