Seminare Šilutėje – ypatingas dėmesys tuberkuliozės atvejo valdymui

tuberkuliozes seminaras_siluteje_lektoriaiUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) drauge su partneriais kovo 16 d. (ketvirtadienį) Šilutėje sukvietė asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistus, seniūnijų seniūnus ir socialinius darbuotojus į seminarą „Erkių platinamos ligos ir tuberkuliozė“.

Seminaro tikslas – apžvelgti naujus užkrečiamųjų ligų iššūkius, erkių platinamų ligų ir tuberkuliozės epidemiologinę situaciją. Renginio metu ypatingas dėmesys buvo skirtas tuberkuliozės atvejo valdymui.

„Netinkamas vaistų vartojimas ir gydymo režimo nesilaikymas yra pasekmė to, kad šiandien Europoje ir ypač Lietuvoje registruojame didelį sergamumą vaistams atsparia tuberkuliozės forma“, – kalbėjo ULAC direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas.

Profesorius minėjo, kad užkrečiamųjų ligų iššūkius dažnai nulemia ir socialiniai veiksniai, o kovoje su tuberkulioze  sveikatos raštingumo didinimas yra neišvengiamas – būtina keisti ne tik visuomenės požiūrį, bet ir įsitikinimus.

Pasaulio sveikatos organizacija Lietuvą priskyrė prie didžiausios tuberkuliozės rizikos šalių grupės Europos regione. Čia registruojama daugiausiai itin atsparios vaistams tuberkuliozės atvejų. Viena pagrindinių priežasčių – tai atvejo valdymo problemos, nereguliarus vaistų vartojimas, brangus gydymas.

Seminaro dalyviams išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.