Seneliai prisisodino savo daržovių

seneliu namai_seja_darzovePavasaris daugelį traukia į sodą ir daržą. Vieniems tai – darbas, kitiems – atsipalaidavimo ir mėgstamas laisvalaikio praleidimo būdas. Ypač, jei daržo puoselėjimas buvo mielas užsiėmimas daugelį metų.

Tą malonumą savo globotiniams nusprendė suteikti Šilutės senelių globos namai, įgyvendindami projektą „Savos daržovės“.

Meile gamtai pasižyminti įstaigos direktorė Evelina Balandė jau nebestebina savo kolektyvo vis naujomis idėjomis. Šįkart ji inicijavo projektą „Savos daržovės“, kuris skatina fizinį senjorų aktyvumą, sudaro sąlygas daugiau laiko praleisti lauke, užsiimti mėgiama veikla.

Tyrimais įrodyta, kad sodininkystė ir daržininkystė yra puikus būdas malšinti stresą, žemės darbai padeda sumažinti kortizolio – streso hormono – lygmenį, teigiamai veikia smegenų darbą ir fizinę sveikatą. Visi žinome, kad galimybė būti lauke laikomi svarbiais geros sveikatos ir savijautos veiksniais ir kad daugelis pagyvenusių žmonių norėtų būti judresni ir aktyvesni.seneliu namai_padeka_kaminskui

Projektas „Savo daržovės“ ne tik praturtino senjorų, gyvenančių senelių globos namuose, užimtumą, bet ir atgaivino seniai įgytus įgūdžius auginant, prižiūrint pačių pasodintas daržoves natūralioje aplinkoje.

Pasak direktorės E.Balandės, projektas skatina bendrystę, prasmingą laiko leidimą, palaiko draugiškus bendruomeninius santykius tarp darbuotojų ir senelių globos namų gyventojų. Daržininkystė gerina ne tik fizinę, bet ir psichinę senjorų savijautą.

Šilutės senelių globos namų darbuotojai surado rėmėjų, kurie įrengė pakeltas lysves senelių globos namų teritorijoje.

Vilkyčių kaime įsikūrusios A.Gečo įmonės savininkas Arūnas Gečas dovanojo medienos pakeltoms lysvėms pasigaminti. Globos namų vairuotojas Raimondas Petkevičius paruošė medieną ir mikliai sumeistravo dvi didžiules aukštas lysves, prie kurių senjorams nereikia pasilenkti. Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus pasidalino patarimais, kaip įrengti priėjimus prie lysvių, kad vaikštynėmis besinaudojantys seneliai galėtų patogiai jas apeiti.

Tuščiose medinėse lysvėse daržovių neužauginsi, tad globos namų administracija kreipėsi į UAB „Klasmann – Deilmann SRC Šilutė“ direktorių Kazimierą Kaminską, prašydama dovanoti durpių.

seneliu namai_geco_imone_lentosAtšilus orams draugiška senelių globos namų bendruomenė galėjo suberti turimas daržovių sėklas į purią žemę.

Senjorai sėjo derindami tarpusavyje daržoves, gėles bei daugiamečių prieskoninių žolelių sodinukus, kruopščiai juos palaistė.

Dabar belieka stebėti dygstančius augalus, juos laistyti ir ravėti. Lysvių priežiūra patikėta seneliams. Bet kuris iš jų turės galimybę išėjęs į lauką pasiskinti ir pasimėgauti savo rankomis ir rūpesčiu užaugintu derliumi.

Visos Šilutės senelių globos namų bendruomenės vardu įstaigos direktorė E.Balandė dėkoja visiems rėmėjams, padėjusiems įgyvendinti projektą „Savos daržovės“.

Visa informacija apie projektą skelbiama interneto puslapyje silutesseneliunamai.lt, „Naujienų“ skiltyje.