Seniūnams draudžiama politikuoti

budreckas jonas seniunu pasitarimasSeniūnų pasitarime su rajono vadovais seniūnai įspėti, kad darbo metu neturėtų politikuoti. Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas išreiškė pageidavimą, kad politikuojančiųjų mažiau būtų ir artėjančioje jo seniūnijos šventėje – Mykolinėse. Visų pageidaujančiųjų pasisakyti kandidatų seniūnas sakė neketinąs leisti į sceną, jeigu jie atvyks, galėsią nebent tiesiogiai bendrauti su liaudimi.

Tą pačią dieną aptartas ir griūvančių bešeimininkių pastatų seniūnijose klausimas.

Mykolinėse politikuoti neleis

Merė Daiva Žebelienė įspėjo seniūnus, jog šie darbo metu neturėtų užsiiminėti politika, nes jau yra gavusi tokių pranešimų.
Kasmetinei savo seniūnijos Mykolinių šventei besiruošiantis Žemaičių Naumiesčio seniūnas J.Budreckas  baiminasi, kad artėjantys rinkimai ir į Mykolines sutrauks tiek pasirodyti norinčių politikų, kad šiems ir „bačkų“ kalboms rėžti gali nebeužtekti.

J.Budreckas domėjosi, ar jis gali nurodyti, jog sveikinimo žodį šventės dalyviams galės tarti tik merė, Seimo narys, europarlamentaras ir seniūnas. Na, gal dar seniūnaitis.

Seniūnas ne prieš, jei atvykę kandidatai tiesiog bendraus su gyventojais, bet, anot jo, ne nuo „pagrindinės bačkos“ (suprask – nuo scenos). Kandidatams jis galintis pastatyti „kitas bačkas“. Rajono vadovų pritarimą tokiam savo sumanymui J.Budreckas gavo.  

Teks griežčiau kontroliuoti pašalpų gavėjus

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Šimelionis seniūnus informavo, kad Šilutės rajono savivaldybė prisijungs prie pilotinių savivaldybių, kurios eksperimento tvarka taiko griežtesnes socialinių pašalpų skyrimo nuostatas. Tose savivaldybėse seniūnai kartu su socialiniais darbuotojais važinėja į šeimas, vietoje aiškinasi jų finansinę situaciją, turtinę padėtį ir tik tada sprendžia, ar būtina skirti pašalpą.

Taip ateityje reikės dirbti ir šilutiškiams. „Jūsų laukia dar didesnis darbas“, – seniūnams sakė A.Šimelionis.

Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė ir Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė replikavo, jog ir mūsų seniūnai seniai daro tą patį, nors Šilutės savivaldybė ir nėra pilotinių grupėje: žino, kas kur bulves kasa, kas su kuo miega…

Baksnoja griūvančių pastatų savininkus

Merė Daiva Žebelienė sakė gavusi gyventojų, kurie piktinasi bešeimininkiais ir griūvančiais pastatais, skambučių. „Žmonės mato problemą, o seniūnai ne“, – priekaištavo ji. Tokių statinių, anot merės, daug yra ir mieste, ir kaimuose. Išeitį dėl jų rasti reikės, nes tokie pastatai ne tik darko krašto vaizdą, bet ir kelia pavojų ten kartais žaidžiantiems vaikams.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vygantas Kamarauskas siūlė pirmiausia nustatyti tokių statinių šeimininkus, o jei tokių neranda, ruošti raštus savivaldybės Turto tarnybai dėl turto pripažinimo bešeimininkiu.

Bet pavaduotojui seniūnai paaiškino, kad tas procesas – jau praėjęs etapas. Pabandęs konkrečiai patardyti, kiek per metus seniūnai surašė protokolų tokių pastatų savininkams, V.Kamarauskas išgirdo, jog seniūnai po protokolą kiekvienam apsileidėliui surašantys kasmet…

„Tada duokit medžiagą mūsų juristams“, – tolesnę eigą nurodė V.Kamarauskas.