Seniūnas A. Kližentis atsako: „Turime  laikytis tvarkos ir viską daryti iš eilės“

Kintų seniūnas Antanas Kližentis sako, kad jei visų seniūnijos objektų sutvarkymas priklausytų tik nuo jo, tai visi jie būtų pradėti tvarkyti jau... po 15 minučių.

Seniūnas A. Kližentis sako, kad kol nebus sutvarkytas žemės klausimas, tol nebus kalbų ir apie naujo pėsčiųjų tako projektavimą.
Seniūnas A. Kližentis sako, kad pėsčiųjų takas šalia Kintų esančiuose Uogaliuose klotas gal prieš 4 dešimtmečius. Bet tai toli gražu ne didžiausia seniūnijos problema ir pačios prasčiausios būklės objektas. Anot seniūno, jei panašių problemų sprendimas priklausytų tik nuo jo, tai jos būtų pradėtos spręsti iš karto. Tačiau yra kitaip.

„Visų remontų reikalingų gatvių ir takų tvarkymo galimybes visuomet aptariame su bendruomene ir seniūnaičiais, sudarome pačių prasčiausių eilę. Ir tvarkymo galimybės priklauso ne nuo seniūno įgeidžių, ir net ne vien nuo lėšų, kurios skiriamos savivaldybei, o tada perskirstomos seniūnijoms. Seniūnijų vadovai negali elgtis kaip sugalvoję, privalome laikytis visų nustatytų tvarkų ir taisyklių.
Šiemet visas gautas lėšas skyrėme Uosto gatvės tvarkymui, kuria važiuoja kur kas daugiau automobilių ir vaikšto pėsčiųjų“, – sako A. Kližentis.

Anot jo, gatvėje kur yra pėsčiųjų takas, dar turėtų būti vykdoma gatvės rekonstrukcija, vedamas apšvietimas, tad turės tilpti ir apšvietimo stulpai. Be to, toje vietoje iki šiol nebuvo suformuotas žemės sklypas, bent jau seniūnas iki šiol žemės sklypo įteisinimo dokumentų nematė.
„Kol nebus sutvarkytas žemės klausimas, nebus kalbos ir apie projektavimą, nors šiuo atveju projektavimas gal būtų supaprastintas.

Problemų gali kilti ir kitokių, nes pėsčiųjų takas pagal reglamentą turi būti mažiausiai pusantro metro pločio, tuo tarpu Uogaliuose jam kai kur lieka vos metras. Tikriausiai nebūtų tikslinga nei ūkiška pirma pakloti dangą, o po kiek laiko ją vėl kasti ir rausti, kloti kabelius, požemines komunikacijas?..“, – kodėl negalima skubėti, siūlo pasvarstyti A. Kližentis.

Dėl visų panašių priežasčių buvo svarstoma tą taką kloti ir kitoje tos pačios gatvės pusėje, bet klausimas vis dar atviras. Šis takas – ne didžiausia Kintų seniūnijos problema, joje yra ir daugiau panašių ir dar blogesnės būklės šaligatvių, ir žvyruotų gatvių šalia daugiabučių. Seniūnija viską norėtų suremontuoti greit ir kokybiškai, bet taip neina.

Beje, tarp surinktų parašai, kuriais „mosuoja“ Uogalių gyventojai, pasak seniūno, yra ir tokių gyventojų, kurie šiame kaime jau nebegyvena. „O laiko ateiti į tokius susitikimus su rajono vadovais, kas nori, tas randa, juolab, kad jie vyksta tik kartą per metus“, – sako A. Kližentis.