Seniūniją gėlėmis puošia apskaitininkė Lina

difenbachija vismantiene1Pavasaris jau visai čia pat, o kartu su juo – ir gėlininkų laukiamas augalų persodinimo laikas. Kartu tai ir pats metas pastebėti tokį grožį puoselėjančius žmones, pakalbinti tuos, kam ypač sekasi puoselėti gėles.

Šilutėje išpuoselėtais augalais ypač išsiskiria seniūnijos patalpos: čia ir kabinetuose, ir koridoriuose bei laiptinėse gausu žalumos – pradedant vijokliniais augalais ir baigiant kaktusais.

Visą tą grožį puoselėja, beje – niekieno neprašoma – apskaitininkė Lina VISMANTIENĖ.

Pati didžiausia gėlė – seniūno kabinete

Žydinčią difenbachiją pamatysi nedažnai, todėl pamatę kelias solidžias geltonas burbuoles keliančią šią gėlę, augančią Šilutės seniūnijos salėje, suskumbame ieškoti „kaltininkės“ – jos prižiūrėtojos. Netrunkame išsiaiškinti, jog tai seniūnijos apskaitininkė L.Vismantienė.

Moteris gerokai nustemba dėl to, kad yra besistebinčių žydinčia difenbachija, ir patikina, jog jos auginami šie augalai žydi dažnai. Šilutės seniūnijos pastate difenbachijos žydi kasmet ir išties veši: net keletą atžalų iš stiebo apatinės dalies leidžiantis augalas stovi koridoriuje, netoli Linos kabineto durų, o pati didžiausia difenbachija puošia seniūno Raimondo Steponkaus kabinetą.

Lina pasakoja, jog šias iš tropinės Amerikos pas mus atkeliavusias gėles ji kasmet pavasarį persodina į puveningą, derlingą žemę, į erdvius vazonus. Laisto gausiai, bet lapų nedrėkina, nors taip daryti ir nurodo gėlių augintojai. Laistymo vanduo turi būti šiltas. Tręšia difenbachijas Lina dažniau tik pavasarį ir vasarą, o šaltuoju metų laiku – gal tik kokį kartą.difenbachija seniunas steponkus toleikiene

Net ir smarkiai nugenėtos difenbachijos netrunka atželti, be to, iš stiebo apačios gausiai leidžia ūglius. Dauginamos viršūnės ūgliais ir stiebo gabalėliais su akutėmis, geriau šaknijasi, kai yra pridengiamos.

Gimė per patį žydėjimą

Seniūnijoje apstu ne tik šių, bet ir kitokių gėlių: kelių rūšių vijokliai ir vadinamieji auksiniai ūsai puošia laiptinės aikšteles, visuose kabinetuose ir koridoriuose ant palangių gausu smidrų, o vienas jų, augantis seniūno kabinete, savo atžalas jau net keletą kartų suraitė pačioje palubėje…

Dabar vis svarsto, jog reikės jam ten pakabinti kopėtėles, kad galėtų nulipti atgal…

Šilutės seniūnijoje puikiai jaučiasi ir kaktusai, darbuotojus irgi dažnai pradžiuginantys savo įspūdingais žiedais.
L.Vismantienės kabinete pastebime kažką panašaus į smulkiaspyglę eglaitę. Pasirodo, tai – araukarija, kurią Linai dovanojo mama, kai dukra prieš 6 metus pradėjo dirbti Šilutės seniūnijoje. Per tuos metus augalas čia irgi suvešėjo.

Kas Linos prašė, be savo tiesioginių pareigų, dar rūpintis ir gėlėmis? „Niekas, – trukteli pečiais ji. – Aš tiesiog myliu augalus.“
Anot jos, taip yra tikriausiai dėl to, kad ji gimė „per patį grožį ir žydėjimą“ – gegužės viduryje.

Tiesa, jos augintinius laisto ir valytojos, bet kasmetinio sodinimo, tręšimo ir kitokios priežiūros darbų imasi ji pati. Dauginimo – taip pat, nes tikrai ne vienas šilutiškis jau išsinešė jos augintų gėlių daigelių namo.

Gėles „išsidalija“ lankytojai

Teisybės dėlei Lina priduria, kad toli gražu ne visiems jiems ji tuos daigelius dovanojo. Priešingai, dauguma lankytojų juos tiesiog… pasiima. Visus, kurie patinka.

Lina pasakoja, koridoriuje ant palangių jau specialiai sustačiusi tik ilgaspyglius kaktusus, bet ir jų prigimtinė apsauga negelbsti – daug „vaikų“ netrukus nebelieka…

Smulkių lapinių gėlių koridoriuose ji jau stengiasi nebepalikti, nes dokumentų tvarkyti į seniūniją ateinantys „gėlių mylėtojai“ jas net su visomis šaknimis išsineša.
difenbachija zydi
„Vieną tokią gražią, į dilgėlės panašiais lapais išnešiau į koridorių, tai labai greit visi lankytojai ją draugiškai „išsidalijo“, – šypsosi Lina.

Todėl dabar ji nutarė, jog visoje seniūnijoje – koridoriuose ir laiptinėse – pristatys daugybę difenbachijų. Anot jos, tai toks didelis augalas, kurio vienintelio lankytojai nenuskabo…

Lina žino, kad nors ši gėlė ir mėgsta saulėtas vietas, jose tiesiog išsikeroja, bet gana neblogai auga ir paunksmėje. Tad mano, jog neblogai augs ir kiek tamsesnėse laiptinėse.

Orchidėja išskleidė 78 žiedus

Žinoma, gėlės puošia ir Linos namus. Labiausiai pastaraisiais metais ji pamėgo orchidėjas. Ypač įspūdinga jos karališkoji baltažiedė orchidėja, kurią prieš 5 metus, Linai švenčiant jubiliejų, irgi dovanojo mama. Nuo to laiko gėlė žydi beveik be pertraukų, o prieš metus, per Linos gimtadienį, ji vienu metu buvo išskleidusi net 78 žiedus!

Lina – ne gėlininkė ir ne biologė, pagal išsilavinimą ji – logistikos vadybininkė, dirbanti apskaitininkės darbą. Bet… „įmonės ir įstaigos, kuriose nematau gėlių, man atrodo tiesiog niūrios“, – sako ji.