94 tūkstančiai litų – tokia suma netrukus pasieks rajono seniūnijas. Pinigai skirti rajono seniūnijoms iš respublikinės vietos bendruomenių savivaldos 2012 metų programos.
Minėtą sumą padalijus po keliolika ar kelis tūkstančius litų seniūnijoms (pagal gyventojų skaičių), jose suskubta rinkti Vietos bendruomenių tarybas (VBT), kurios ir turėjo nuspręsti, kam tų pinigų jų bendruomenėje labiausiai reikėtų.
Vienur nutarta juos skirti kultūros, kitur – sporto reikalams, dar kitose seniūnijose gatves papuoš naujas inventorius, atsiras viešieji tualetai, bus pagamintos vėliavos, paremtos kitos iniciatyvos.
Kintuose – naujos šiukšliadėžės ir lauko baldai
Kintuose VBT pirmininku išrinktas seniūnas Antanas Kližentis, jo pavaduotoju – vietos bendruomenės pirmininkas Pranas Viršilas.
Iš kintiškiams skirtos sumos, anot seniūno, beskirstant pinigus kažkur „nubyrėjo“ 10 litų ir iš pirminės 6030 litų beliko 6020 litų. Juos paskirstyti susirinkusi VBT akcentavo, kad Kintai – rekreacinis miestelis, tad seniūnijos centrui ir skirs didžiausią dalį sumos. Mažesnioji dalis atiteks Ventei.
„Norime atnaujinti esamą inventorių, kai kur reikia ir naujo. Įsigysime šiukšliadėžių, suoliukų, vazonų gėlėms gatvėse, pirksime medienos lauko baldams poilsiavietėse, o gaminsime juos savo jėgomis“, – vardijo A.Kližentis.
Taip pat žadama šiek tiek atnaujinti sporto aikštyno įrangą, o jei ir tada pinigų dar liks – tvarkyti krantinę Kintų paplūdimyje.
„Visi šie darbai vienodai svarbūs kintiškiams“, – neabejoja A.Kližentis.
Gardame viskas – kultūrai ir sportui
Gardamo VBT taip pat pirmininkauja seniūnas Tomas Balčytis, jo pavaduotojas – Gardamo seniūnaitis Stasys Jonikaitis.
Savo 6142 litus gardamiškiai nutarė skirti kultūrai ir sportui. Pusė sumos bus atidėta tradicinei miestelio šventei, dalis – apie 1000 litų – turėtų tekti kasmetinei Sigito Jakšto iš Užtenenės kaimo rengiamai šienapjūtės pabaigtuvių šventei.
S.Jakštas iki šiol savo renginiui negavo jokios paramos, nors rengia jį bene jau 3 metus.
Dar maždaug 1000 litų paliekama Vilijos Parnarauskienės vadovaujamo Šylių sporto klubo „Žaibas“ veiklai. „Ką daryti su likusiais pinigais, dar svarstysime“, – sakė T.Balčytis.
Saugos pirks kilnojamąją estradą
Saugose VBT vadovauja seniūnijos specialistas Kęstutis Sadauskas, jo pavaduotoju išrinktas vietos vaikų globos namų direktorius bei vietos bendruomenės pirmininkas Eugenijus Judeikis.
Saugiškiai nutarė, kad jiems reikalingiausia kilnojamoji lauko estrada, kurios kasmet prireikia organizuojant vasaros šventes. Iki šiol estradą saugiškiai nuomodavo iš šventės projektui skiriamų lėšų.
Saugų VBT norėtų tokios estrados, kurioje tilptų ne tik dainininkai, bet laisvai suktųsi ir šokėjų kolektyvai. Kainų jie dar neišsiaiškino, bet labai tikisi, kad užteks Saugoms skirtų 7821 Lt. Bet beveik neabejoja, kad šių metų Vasaros šventei, kuri vyks liepos 14 dieną, nuosavos estrados dar neturės.
Katyčiuose – miestelio vėliava
Katyčiuose priimti sprendimą dėl paskirtų 5410 litų teko VBT, kurios pirmininkė – vietos bibliotekininkė Marina Lodusova, pavaduotojas – seniūnijos atstovas Viktoras Vaitiekovas.
M.Lodusova sakė, jog, katytiškių nutarimu, pagrindinis seniūnijai reikalingas akcentas dabar yra Katyčių vėliava. Jai įsigyti nutarta skirti didesnę dalį iš gaunamų 5410 litų. Apytikriai suskaičiuota, kad vėliava kainuos apie 3200 litų.
Tikimasi įgyvendinti dar vieną idėją – surengti mokymus socialinės rizikos šeimoms. Gali būti, kad paskaitas apie vaikų auginimą Katyčiuose skaitys lektoriai, šeimoms bus paruošta dovanėlių. O mokymų pabaigoje planuojama surengti šventę – konkursą. Tam reikalui numatyta 1000 litų.
Jei pinigų dar liks, katytiškiai planuoja gyvenvietėje, šalia iš akmenų jau išaugusio Gerumo kalno, pastatyti koplytstulpį. Ąžuolą jie jau turi, belieka iš jo padaryti koplytstulpį.
Rusnei reikia naujo tualeto
Apie rusniškių nutarimą informavo seniūnė Dalia Drobnienė, mat čionykštės VBT pirmininkas Aleksandras Dulskas atostogauja. A.Dulsko pavaduotoja Rusnėje išrinkta mokytoja, Kaimo turizmo draugijos atstovė Dainora Laukevičienė.
D.Drobnienė sakė, jog Rusnei šiuo metu aktualiausia viešojo tualeto problema. Atvykstantys svečiai patiria nemažai nepatogumų, kai išlipę iš autobusų turi lakstyti po vietos įstaigas, bandydami rasti tualetą. Jie, anot seniūnės, suka ir į seniūniją, ir į Salos etnokultūros centrą, mat šalia autobusų stotelės stovintis tualetas tokios būklės, kad užsukti į jį nedrįsta nei atvykėliai, nei vietiniai.
Tualeto statyba turėtų būti pradėta rugpjūčio mėnesį, kai mažiau darbų turės pagal viešųjų darbų programą įdarbinti vietos darbininkai. Seniūnė tiki, kad iki metų pabaigos miestelio svečiai galės pasinaudoti jau nauju tualetu.
Galutinė tokios statybos suma dar nėra žinoma, bet rusniškiai tikisi, kad užteks jiems paskirtų 5713 litų.
Šilutės prioritetai – išliekamąją vertę turintys projektai
Bene gausiausias pasiūlymų lietus nulijo Šilutės seniūnijoje, nes ir suma šilutiškiams skirta didžiausia – beveik 29 tūkstančiai litų.
Iš 11 asmenų sudarytai Šilutės VBT vadovauja Pagrynių kaimo seniūnaitis – Vygantas Kamarauskas ir jo pavaduotojas – Grabupių seniūnaitis Vladas Kainovaitis.
Šilutiškiai, anot V.Kamarausko, nutarė remti tik išliekamąją vertę turinčius ir materialų turtą kuriančius projektus.
Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus miestui pageidavo gauti 16 tūkstančių litų: reikėtų 3 naujų informacinių stendų, treniruoklių komplekso, reikia atnaujinti ir sporto aikšteles.
Po ilgų svarstymų ir atmetus kitus pasiūlymus, pirmadienį nutarta, jog didžiausia suma – 9098 litai – atiteks Šilutės gražinimo draugijai. Jos nariai nori tvarkyti skverelį Lietuvininkų gatvėje, šalia senojo Šilutės muziejaus. Draugija žada šią vietą paversti ir senam, ir jaunam malonia poilsio vieta.
4000 litų teks Šyšos kaimo bendruomenei, kuri nori sutvarkyti kaime esančias kapinaites: jas aptverti, įrengti vartelius. Čia gyvenantieji nori paminėti jose palaidoto garsaus Rusnės salos žvejo, Dievo žodžio sakytojo Augusto Dėvilaičio 115-ąsias gimimo metines.
Vienodos sumos – po 2500 litų – skirtos Traksėdžių, Naujakurių ir Grabupių bendruomenėms, kurios nori tvarkyti vietos sporto aikšteles. 500 litų mažiau savo sporto aikštelės remontui gaus Laučių gyventojai.
4000 litų teks Pagrynių bendruomenei, pageidaujančiai sutvarkyti aplinką prie senojo Pagrynių ąžuolo. Čia ketinama aptverti teritoriją, įrengti suoliukus, šiukšliadėžes, šašlykinę, informacinę lentą, kurioje atvykėliai galėtų perskaityti ąžuolo istoriją.
Ir tvora – išliekamosios vertės…
2100 litų išsiprašė vokiečių kilmės žmonių bendrija „Heide“, vadovaujama Gerlindos Stungurienės. Pinigų reikia atnaujinti tvorą aplink bendrijos „Heide“ pastatą, esantį Darbininkų kvartale.
Ar išties ir pastarasis projektas turi visai Šilutės seniūnijai svarbią išliekamąją vertę?
V.Kamarauskas tikino, kad ši organizacija esanti tokia pat, kaip ir kitos, ir taip pat galinti teikti projektus. Juo labiau kad ji vienija apie 400 narių. Be to, tai specifinė, būtent šio krašto bendruomenę vienijanti draugija.
Pradinis „Heide“ vadovų prašymas skirti 20 tūkstančių litų 4 dienų jaunimo stovyklai, kurioje dalyvautų jaunuoliai iš Gardamo, Rusnės ir Vokietijos, anot V.Kamarausko, buvo ne pagal kišenę. Todėl bendrijos nariai sugalvojo kitą. Tvoros tvėrimas, anot V.Kamarausko, atitiko respublikinės programos nuostatus…
Rašyti atsakymą