Seniūnijų gyventojai vėl prašo „gulinčių policininkų“ ir dažniau atvykstančių ekipažų

POLICIJOS SUSITIKIMASVisą savaitę po seniūnijas važinėjo ir su vietos bendruomenėmis susitiko Šilutės policijos komisariato pareigūnai.

Apžvelgdami tokių kelionių naudą, jie sako, jog vertėjo: žmonėms paaiškinti kai kurie policijos darbo ypatumai, išklausytos seniūnų, seniūnaičių ir atokiai nuo rajono centro gyvenančių žmonių problemos, klausimai ir pasiūlymai, į kuriuos bus atsižvelgta.

Apylinkių inspektorių į susitikimus nekvietė

Po seniūnijas važinėjo Viešosios policijos viršininkas Alvydas Balandis ir Bendruomenių pareigūnė Nerija Ropienė. Jiedu pasakoja, jog į susitikimus ateidavo 10-20 žmonių, bene aktyviausiai rinkosi Švėkšnos, Rusnės ir Gardamo gyventojai.

Kai kuriose seniūnijose žmonės buvo itin aktyvūs, parengę daug klausimų, bet buvo ir tokių susitikimų, kuriuose susirinkusiuosius reikėjo raginti klausti.

Aktyviausi buvo seniūnai, socialinio darbo organizatoriai ir kaimų seniūnaičiai, matyt, todėl, kad šie žmonės jaučiasi atsakingi ir galintys ką nors padaryti dėl savo apylinkių saugumo.

Apylinkių inspektoriai į šiuos susitikimus nebuvo kviečiami, mat norėta, kad žmonės laisvai išsakytų savo pastebėjimus ar pretenzijas dėl inspektorių darbo.

„Žmonės tampa drąsesni, nebevengia policijai išsakyti ir asmeninių problemų, tartis“, – pastebėjo A.Balandis ir N.Ropienė.

Nori vietoje gyvenančių inspektorių

Kone visose seniūnijose išsakytas pageidavimas įrengti „gulinčiuosius policininkus“ – greičio ribojimo kalnelius.

A.Balandis aiškino, jog dalyvaudamas Saugaus eismo komisijos posėdžiuose ne kartą ir ne du turėjo aiškintis tokių kalnelių nebenorintiems seniūnijų gyventojams. Vieni jų tvirtina dėl per kalnelius dardančių automobilių triukšmo nebegalintys miegoti, kiti guodžiasi esą nuo to triukšmo net namų sienos skilinėjančios.

Tie, kurie tuos kalnelius jau turi, pavyzdžiui, rusniškiai, norėtų juos perkelti į kitą vietą.

Pareigūnai nemano, kad visas eismo saugumo problemas galima išspręsti greičio ribojimo kalneliais. Todėl patarė gyventojams dažniau informuoti apylinkės inspektorius ar tiesiogiai policijos komisariatą apie vietinius „skraiduolius“.

„Su tokiais asmenimis prevenciškai pasikalbėtume“, – pažadėjo A.Balandis.

Visokių nuomonių išgirsta dėl apylinkės inspektorių darbo. Rusnės gyventojai norėtų, kad jų miestelio apylinkės inspektoriai nebūtų taip dažnai keičiami, bet tai priklauso ne tik nuo komisariato vadovų. Vyksta pareigūnų rotacijos, žmonės ir patys keičia gyvenamąją vietą, be to, privalu išlaikyti tinkamus pareigūnų darbo krūvius ir t.t.

Maloniai nuteikė kai kurie seniūnai, į susitikimus atsinešę padėkos raštus savo apylinkių inspektoriams. Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis dėkojo čia dirbantiems Gražinai Janučaitienei ir Tomui Pryšmantui, gražių žodžių susirinkusieji išsakė ir apie Rusnės inspektorių Daivos Matevičiūtės bei Vitalijaus Šico darbą.

Kone visose seniūnijose išsakytas pageidavimas, kad apylinkės inspektoriai gyventų aptarnaujamoje teritorijoje arba bent jau visą laiką sėdėtų savo darbo kabinetuose seniūnijose. To pageidaujantiems pasiūlyta… pareigūnus užsiauginti ir išleidus į mokslus priimti atgal į gyvenvietes.

Pageidauja dažniau matyti ekipažus

Kad policija dirba aktyviau ir gerėja saugumas, pasidžiaugė susirinkę naumiestiškiai, dėl palaidų kaimynų šunų nebe pirmą kartą skundėsi Vainuto seniūnijos Gorainių kaimo atstovai. Pastarojoje gyvenvietėje šių keturkojų šeimininkams jau pernai surašyta nemažai protokolų, o šiemet patarta, kad ir patys kaimynai galėtų vieni kitus geranoriškai paraginti pririšti savo šunis.

Juknaičių ir kai kurių kitų seniūnijų gyventojai norėtų dažniau savo apylinkėje matyti policijos ekipažus. Jiems atsakyta, kad ekipažai nevažinėja, kur patys sugalvoja, jie laikosi nustatytų maršrutų ir visada yra stebimi komisariato vadovybės. Tai žmonėms buvo naujiena, jie sakė dabar labiau pasitikėsiantys policija.

Visose seniūnijose pareigūnai aiškino, kad Bendruoju pagalbos telefonu 112 gauti pranešimai skirstomi pagal pavojingumo lygius, pagal tai į juos ir reaguojama. Tą irgi žinojo nedaug atėjusiųjų.

Gorainiškiai ir rusniškiai šių susitikimų metu apsisprendė savo gyvenvietėse kurti saugios kaimynystės grupes.

Švėkšnoje dar kartą aptartas skaudusis šio miestelio taškas – specialioji mokykla. Čia besigydantys, įvairių problemų turintys vaikai iš visos Lietuvos vaikų globos namų ir specialiųjų mokyklų nuolat padaro įvairių teisės pažeidimų.