Seniūnijų žaidynėse lyderės vardą išsaugojo Šilutė

seniuniju zaidynes_I_vieta_siluteLiepos 15 dieną vykusios 10-osios Šilutės rajono seniūnijų žaidynės dalyvių gausa pasigirti negalėtų, nors tai buvo jubiliejinės žaidynės. Bet džiugu, kad gero oro bei puikios dalyvių nuotaikos tądien netrūko.

Kovojo 8-iose rungtyse

Žaidynės vyko pagal Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ (LASV) nuostatus, jose dalyvauti galėjo ne jaunesni nei 20 metų dalyviai. Mūsų rajone žaidynes organizavo VšĮ „Šilutės sportas“ (direktorius Dainius Gricevičius).

seniuniju zaidynes_tinklininkesŽaidynių dalyviai varžėsi įvairiose sporto šakose: futbolas (5×5), krepšinis (3×3 vyrai), parko tinklinis (3×3), šaškės (3×3), šachmatai (3×3), stalo tenisas (3×3), virvės traukimas (6×6) bei smiginis.

Komandos nugalėtojos iškovojo teisę atstovauti Šilutės rajonui antrajame žaidynių etape – zoninėse atrankos varžybose, o finalinės varžybos vyks rugsėjo 16 d. Jonavoje.

Šilutiškiai išsaugojo titulą

Sportiškiausios seniūnijos titulą išsaugojo Šilutės seniūnijos komanda (seniūnas Raimondas Steponkus). Ji aštuoniose sporto šakose pasirodė geriausiai ir surinko 42 taškus.

Antroji vieta atiteko Žemaičių Naumiesčiui (seniūnas Virginijus Stasiulis) – 36 taškai, o trečioji – Juknaičių (seniūnas Alfredas Gaubys) rinktinei – 33 taškai. Toliau rikiavosi Švėkšna (30 tšk.), Saugos (19 tšk.), Rusnė (15 tšk.), Vainutas (9 tšk.), Usėnai (6 tšk.), Gardamas ir Katyčiai – po 1 tšk.

Seniūnai ir jų pavaduotojai rungtyniavo smiginio varžybose. Taikliausiai strėlytės mėtė Vainuto seniūno pavaduotojas Zigmas Venckus (235 tšk.), antroji vieta atiteko Švėkšnos seniūnijos vadovus pavadavusiam krepšininkui Justui Nausėdai (229 tšk.), o trečioji – pernai metų seniūnų rungties čempionui R.Steponkui (182 tšk.).

Ketvirtąją vietą užėmė Juknaičių seniūnas A.Gaubys (177 tšk.). Toliau rikiavosi Saugų seniūnijos atstovas Arūnas Rabačiauskas (175 tšk.), Žemaičių Naumiesčio seniūnas Virginijus Stasiulis (152 tšk.), Usėnų seniūnijos vyr. specialistė Žaneta Iršienė (108 tšk.), Katyčių seniūno pavaduotojas Viktoras Vaitiekovas (105 tšk.).

Futbolo taurė – naumiestiškiams

seniunuju zaidynes_futbolasŠilutės stadiono futbolo aikštėje kovojo 5 komandos.

Pirmosios susitiko Žemaičių Naumiesčio (vadovas Mindaugas Lileikis) ir Juknaičių ekipos (vadovas Tomas Tribičius). Naumiestiškiai nesigailėjo varžovų: jiems įmušė 10 įvarčių, o praleido vos vieną. Kitos komandos taip pat neįstengė įveikti naumiestiškių, tad nenuostabu, kad būten jie ir džiaugėsi aukso medaliais. Naumiestiškių komandoje žaidė vartininkas Kostas Vilkys, Aivaras Thales, Julius Užkuraitis, Evaldas Užkuraitis, Darius Bartkus, Raimondas Petkevičius ir Robertas Šmitas.
Antrąją vietą užėmė Švėkšnos komanda (vadovas Rokas Nausėdas), trečioji atiteko Šilutės komandai (vadovas Martynas Agintas). Rusniškiai liko ketvirti, juknaitiškiai – penkti.

Tinklinis ir krepšinis

Tinklinio mėgėjai vyrai ir moterys žaidė dviejose aikštelėse prie pylimo palei Šyšą. Moterų varžybose, kaip jau tapo įprasta, triumfavo Šilutės seniūnijos atstovės (vadovė Rita Kutkaitė, dar žaidė Danguolė Černeckytė ir Fausta Bagdonaitė). Antroji vieta atiteko naumiestiškėms, trečioji – juknaitiškėms.

Vyrų grupėje pirmavo Šilutės sportininkai (vadovas Linas Gedvila, Gintaras Milkintas, Rimantas Petrauskas), antri buvo Juknaičių, treti – Usėnų, ketvirti – Žemaičių Naumiesčio atstovai.

Krepšinio varžybos vyko prie Šilutės meno mokyklos. 6 komandos buvo padalintos į dvi grupes. Finale susitiko komandos, kurios grupėse užėme 1-2 vietas. Pusfinalio nugalėtojai toliau kovojo dėl aukso medalių, pralaimėtojai – dėl trečiosios vietos.
Čempionais tapo Švėkšnos komanda (Justas Nausėdas, Tadas Nausėdas ir Kazimieras Blaževičius), finale susitikę su naumiestiškiais. Pasibaigus rungtynių laikui rezultatas buvo lygus 13:13, tad baudų metimai lėmė, kuri komanda verta čempionų vardo. Taiklesni buvo švėkšniškiai, todėl naumiestiškiams atiteko sidabras.

Bronzos medalius laimėjo Saugų krepšininkai, ketvirtojoje vietoje liko Juknaičių, penktojoje – Šilutės, šeštojoje – Rusnės komandos.

Stalo tenisas, šaškės ir šachmatai

Stalo teniso varžybos vyko liepos 8 d. Traksėdžių pagrindinėje mokykloje. Komandas sudarė 2 vyrai ir moteris.
Pirmoji vieta atiteko šilutiškiams (Zigmas Šikšnius, Laimis Ličinchai ir Džerinija Atutytė), antroji – rusniškiams (Artūras Silius, Domantas Kairys ir Romina Zamuškienė), trečioji – Juknaičių rinktinei, nes ji neturėjo savo komandoje moters (žaidė Jonas Piekautas, Vincas Agintas ir Vytautas Šaulys). Ketvirtąją vietą užėmė Saugų komanda (vadovas Paulius Šeputis), o  penktąją – Gardamas (vadovas Algis Plauška).

seniuniju zaidynes_SmiginisŠaškių ir šachmatų varžybos vyko VšĮ „Šilutės sportas“ fojė. Šaškių turnyro čempionais tapo šilutiškiai Benediktas Bagočius, Romas Šimanauskas ir Adelė Bružienė. Antrąją vietą užėmė Žemaičių Naumiesčio atstovai, trečiąją – saugiškiai, ketvirtąją – Juknaičiai.

Šachmatais geriausiai žaidė Saugų komanda: Valentinas Lebedevas, Juozas Rimgaila ir Irena Grauslienė. Antrąją vietą užėmė Šilutės, trečiąją – Juknaičių komandos.

Virvės traukime –  daugiausia emocijų

Virvės traukimo varžybos subūrė daug stebėtojų. Gal todėl, kad tai buvo paskutinė rungtis, ir visi sportininkai po savo rungčių jau buvo atvykę į stadioną? O gal išties virvės traukimas žiūrovams yra įdomiausia seniūnijų žaidynių rungtis?
Virvę traukė tik trys komandos po 6 vyrus, tad kiekviena komanda išbandė jėgas su kitomis dviem varžovėmis. Buvo varžomasi iki dviejų pergalių.

Sau lygių šiemet neturėjo Juknaičių atstovai, matėsi, kad jie kovai ruošėsi rimtai. Jų lyderiai buvo broliai Tadas ir Donatas Gečai.

Juknaitiškiai nesunkiai įveikė Švėkšnos atstovus – juos išjudino kaip gležnus berželius. Kiek sunkiau juknaitiškiams sekėsi su naumiestiškiais, kuriuos išjudinti buvo sunkiau. Bet kiek pasistengę juknaitiškiai ir juos įveikė.

Antroji vieta atiteko Žemaičių Naumiesčio stipruoliams – jie taip pat nesunkiai įveikė švėkšniškius. O Švėkšnos komanda liko trečia.

Žaidynių organizatoriai ir rajono vadovai nugalėtojams įteikė taures ir medalius.