Seniūnų asociacijos apdovanojimas – J.Budreckui

asociacijoje seniunai Jonas BudreckasTrys seniūnai – Vainuto Vitalijus Mockus, Švėkšnos Alfonsas Šeputis ir Žemaičių Naumiesčio Jonas Budreckas dalyvavo Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos suvažiavime.

Malonus netikėtumas suvažiavime laukė J.Budrecko – jam įteiktas reikšmingas apdovanojimas už darbinę veiklą – Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos medalis „Už nuopelnus Lietuvos savivaldai“.

Seniūnijoms reikia daugiau savarankiškumo

Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija buvo įkurta 2001 metais, šiemetinis suvažiavimas – jau šeštasis. Jis vyko Kaune, Aleksandro Stulginskio universitete. Suvažiavime rinkta nauja asociacijos valdžia: prezidentas, viceprezidentai, atstovai regionuose, taryba.

Šilutės rajono seniūnams asociacijoje atstovauja A.Šeputis, Vainuto ir Žemaičių Naumiesčio seniūnus į suvažiavimą delegavo kiti seniūnai.

Suvažiavime priimta rezoliucija dėl Lietuvos seniūnijų savarankiškumo stiprinimo. Anot A.Šepučio, šiuo metu, kai visos šalies seniūnijos, regis, yra vienos valstybės vienetai, savo veikloje vadovaujasi tais pačiais įstatymais, bet savarankiškumo jos turi skirtingai. Yra tokių seniūnijų, kurios „padarytos“ tik pažymų išdavėjomis, yra ir tokių, kurioms leidžiama vykdyti žymiai platesnę veiklą, pavyzdžiui, viešuosius pirkimus.

Šilutės rajono seniūnijos, anot A.Šepučio, palyginti su kitomis, teisių, laisvių ir savarankiškumo turi maždaug vidutiniškai.Seniūnijų savarankiškumas, suvažiavimo dalyvių nuomone, labiausiai priklauso nuo to, kaip galiojančius įstatymus traktuoja vietos politikai. Būtent jie sprendžia suteikti arba nesuteikti seniūnijoms daugiau galių – tokių, kad seniūnijos taptų tikrais valdžios atstovais savo vietovėse.

Rezoliucija išsiųsta šalies Prezidentei Daliai Grybauskaitei, Seimui ir jo komitetams, Vyriausybei.

Garbės medalis – už nuopelnus  savivaldai

Malonus netikėtumas suvažiavime laukė Žemaičių Naumiesčio seniūno J.Budrecko – jam įteiktas asociacijos medalis „Už nuopelnus Lietuvos savivaldai“.

Taip įvertintas ilgametis atsakingas Žemaičių Naumiesčio seniūno darbas ir jo nuopelnai Lietuvos savivaldai. J.Budreckas apie būsimą apdovanojimą iš anksto nežinojo, tad buvo maloniai nustebintas.

Tokie medaliai suvažiavime dar įteikti šešiems Lietuvos seniūnams. Prieš porą metų medaliu „Už nuopelnus Lietuvos savivaldai“ buvo apdovanotas ir rusniškis Voitiechas Deniušas. Iš viso per asociacijos gyvavimo laiką tokius apdovanojimus yra pelnę 28 šalies seniūnijų vadovai.