Senjorai jau trečius metus jaunystės eliksyro sėmėsi sportuodami

senjorai atenuoseKetvirtadienį su trenksmu, nauju energijos antplūdžiu, kvepiančiais namuose keptais pyragais į sporto ir sveikatingumo centrą „Atėnai“ rinkosi vyriausi sportininkai – senjorai. Juos šiemet, jau trečius metus iš eilės, subūrė sėkmingai vykdoma sveikatinimo programa „Išlikime jauni ir žvalūs“, remiama iš Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo fondo.

Net 45 senjorai nuo rugsėjo pabaigos iki gruodžio vidurio du kartus per savaitę rinkosi į treniruotes „Atėnuose“. Jiems trenerės Jūratė ir Simona padėjo ne tik sustiprinti sveikatą, išjudinti sąnarius, sutvirtinti raumenis, bet ir susirasti draugų.

Atsisveikinimo su programa popietę trenerės pakvietė senjorus pasidžiaugti prabėgusiais trimis mėnesiais treniruočių salėje ir kartu linksmai patrepsėti šokio sūkuryje. Taip pat visi sveikuoliai buvo pagerbti, pasveikinti bei apdovanoti specialiaisiais diplomais.

Sveikata – brangiausia dovana

Skambant akordeono muzikai ratu salėje sukosi senjorai, jų veiduose švietė plačios šypsenos ir jaunatviškas užsidegimas – džiaugsmas gyvenimu.senjorai atenuose jakubenas baikauskiene

Po linksmos ir judrios įžangos centro vadovė trenerė Jūratė Gricevičienė pasidžiaugė treniruočių metu prasmingai praleistu laiku bei palinkėjo, kad ir toliau senjorai būtų tokie šaunūs, valingi, nepasiduodantys. Žinoma, sveikata yra brangiausia, ką turime, todėl centro trenerės palinkėjo savo vyriausiesiems sveikuoliams pačios geriausios sveikatos, stipraus imuniteto, sutvirtėjusio treniruočių metu.

Sportuos ir kitąmet

Daugelis kalbintų senjorų atviravo, kad po treniruočių „Atėnuose“ net pamiršo namuose sudėtus vaistų ryšulėlius. Sporto ir sveikatinimo programa sugrąžino jėgas, energiją.

Rugsėjo mėnesį atšventusi jubiliejinį 85-erių gimtadienį viena iš vyriausių lankytojų Marija Bytautienė treniruotes lankė jau trečius metus. Iš Degučių autobusu atvažiuojanti moteris neslėpė džiugesio, jog turi tokią puikią galimybę sportuoti.
„Jaučiuosi kaip karalienė. Ir tyru oru pakvėpuoju, ir kelionė autobusu daug nekainuoja, ir galiu pasportuoti. Džiaugiuosi šauniomis trenerėmis. Jos tokios dėmesingos, rūpestingos, kiekvienoje treniruotėje sugalvoja naujų pratimų“, – sakė ponia Marija.
Degutiškė prisipažino, kad jei bus galimybių ir sveikata leis, būtinai kitąmet lankys treniruotes bei toliau stiprins savo kūną.

Sportas palengvino išbandymų metus

Kovo mėnesį 90-metį atšventusi Emilija Baikauskienė šiemet sveikatinimo programoje dalyvavo antrą kartą. Pernai moteris išgyveno akies operaciją, todėl dėl sveikatos negalėjo daug judėti ir vienerius metus treniruotes praleido. Tačiau sutvirtėjus regai garbingo amžiaus šilutiškė vėl pravėrė „Atėnų“ duris. Švytinti, jaunatviška, visad besišypsanti Emilija prisipažino, kad jos jaunatviškumo receptas – sunkiai nugyventas gyvenimas, kuris užgrūdino. Be abejonės, prie geros savijautos daug prisidėjo sportinės treniruotės, kuriose moteris susirado gerų draugų.

„Visą gyvenimą sunkiai dirbau, auginau du vaikus, reikėjo prižiūrėti ir gyvulius. Tuomet sportuoti net nebuvo kada“, – pasakojo apie gyvenimą Emilija. Šilutiškė pasidžiaugė, kad, matyt, giminės kraujyje būta sportinių ambicijų, nes devyniasdešimtmetės dukra Laimutė Baikauskaitė, gyvenanti JAV, yra garsi bėgikė, olimpinė vicečempionė.
senjorai atenuose bytautiene
Bešnekučiuojant su Emilija netrukus priėjo ir kitas sveikatinimo programos dalyvis – 84-erių Vytautas Jakubėnas, vienas geriausių Emilijos bičiulių.
„Ateinu į sporto centrą užpakalį atkišęs, susikūprinęs, o išeinu pasišokinėdamas“, – džiaugsmingai pasakojo Vytautas, kuris tuoj pat pridūrė, jog lauks kitų metų bei naujo projekto.

Vytautas papasakojo, kad pernai teko daug išgyventi – mirė jo žmona. Vyrui atsirado sveikatos problemų, ištikdavo širdies permušimai, nemažai laiko praleido ligoninėje. Pastiprinęs sveikatą šilutiškis pavasarį turėjo rimtą galvos operaciją, o rugsėjo pabaigoje patyrė stiprią traumą – susižalojo kairę koją ir kairę ranką, susilaužė tris šonkaulius. Vyras kelias savaites negalėjo nei gerai kvėpuoti, nei miegoti.

Tačiau treniruotėse su bendraamžiais iškart pajuto sveikatos pagerėjimą. „Atėjo Kalėdos ir baigėsi bėdos“, – šypsodamasis sakė Vytautas ir čia pat, apkabindamas devyniasdešimtmetę Emiliją, prisipažino, kad jiedu sporto salėje labai susibičiuliavo.
„Mes šiandien ir apdovanojimą gavome už tai, kad „gulėjome“ kartu“, – juokdamasis pasakojo Vytautas. Pasak šilutiškio, jeigu jis vėluodavo į treniruotes, Emilija jam ir kilimėlį paruošdavo, tad gretimai abu treniruodavosi, vienas kitam patardavo, kaip daryti pratimus, kurią koją pakelti, nuleisti.

Vienysis ir tęs veiklą

Senjorų atsisveikinimo popietėje viešėjusi Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė taip pat pasidžiaugė tiek populiarumo bei pagyrų sulaukusiomis treniruotėmis. Pasak V.Vaivadaitės, šiemet treniruotis ryžosi ir šešios šiaurietiškojo ėjimo klubo moterys. Jos iš pradžių abejojo savo jėgomis, tačiau jau po pirmųjų treniruočių ir apsilankymų „Atėnuose“ rezultatai bei savijauta pranoko lūkesčius.

„Visad palaikiau šį projektą. Džiaugiuosi, jog sportuojantieji liko patenkinti. Taip pat tikiuosi, kad šiaurietiškojo ėjimo klubo moterys ir toliau norės treniruotis“, – sakė Visuomenės sveikatos biuro direktorė.

Sporto ir sveikatingumo centro „Atėnai“ darbuotojai linki sportuojantiems senjorams bei kitiems lankytojams ramių ir malonių artėjančių švenčių – stebuklų meto. O stebuklais tikėti reikia.
„Vertinkime, ką turime, branginkime. Pasitikdami 2015-uosius nepamirškime ir šypsenos, kuri žmones daro šiltesniais, artimesniais“, – sakė trenerė J.Gricevičienė.