Senjorai mokosi pamilti save

Meno terapija 3Nuo šių metų pradžios VšĮ „Senjorų Eldoradas“, remiamas Šilutės rajono savivaldybės ir Neigaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, vykdo socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektą.
Projekte dalyvauja Žemaičių Naumiesčio, Vainuto seniūnijos neįgalieji bei „Senjorų Eldorado“ rezidentai – iš viso apie 33 žmones.

Šio projekto tikslas – mažinti neįgaliųjų socialinę atskirtį ir gerinti jų socialinę integraciją, taip pat suteikti pagrindus sunkią negalią ir didelius poreikius turintiems žmonėms toliau rūpintis savo sveikata ir kūnu, išmokti pamilti save tokį, koks esi.

Gavo psichologijos ir asmens higienos žinių

Nuo metų pradžios kas mėnesį buvo organizuojami įvairūs užsiėmimai. Dalyviai išklausė Klaipėdos jūrininkų ligoninės fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus psichologės – psichoterapeutės Jūratės Narbutės paskaitų ciklą apie depresiją, jos priežastis ir būdus kaip įveikti šią ligą. Tai viena labiausiai paplitusių ligų tarp senyvo amžiaus, negalią turinčių žmonių.

Kartu vyko praktiniai užsiėmimai – emocijų valdymas (kvėpavimo terapija), kuriuos vedė sporto klubo „Atėnė“ vadovė ir jogos mokytoja Jūratė Gricevičienė. Dalyviai išmoko nuraminti savo organizmą, suvaldyti emocijas.
Garso terapija 2
Rugpjūtį užsimezgė pažintis su mūsų krašto žolininke Valentina Baužiene, paskaitų ir praktinių užsiėmimų metu ji supažindino su vaistiniais augalais, jų panaudojimu gydant savo kūną bei negalią.

Vasaris skirtas žinių gilinimui apie tinkamą asmens higieną ir priežiūrą. Bendrų paskaitų ir asmeninių pokalbių metu projekte dalyvaujantys neįgalieji supažindinti, kaip tinkamai prižiūrėti galvą, odą, problemines, jautrias kūno vietas. Jie sužinojo apie kovą su grybeliu, šlapimo nelaikymo problemą, sauskelnių ir įklotų rūšis ir galimybes įsigyti jų palankiomis sąlygomis bei pritaikyti savo poreikiams.

Visus metus pagal šį projektą Žemaičių Naumiesčio ir Vainuto seniūnijų neįgaliesiems teikiamos maudymo paslaugos.

Kūryba – sielos terapija

Projekte svarbią vietą užima kūrybiškumo skatinimas ir jo terapinis poveikis. Bendradarbiaujant su Žemaičių krašto etnokultūros centru, projekto dalyviams vedami teminiai renginiai, atspindintys etnines šventes.

Yra žinoma, jog garso ir meno terapijos turi ypač didelį poveikį žmogaus psichinei būsenai, savęs pasitikėjimo stiprinimui, todėl vyko meno ir garso terapijos užsiėmimai.

Meno terapijos metu dalyviai išbandė piešimą įvairiomis technikomis, tarp jų – ir piešimą ant smėlio. Šie užsiėmimai davė akivaizdžius rezultatus. Užsiėmimus vedusi dailės terapijos specialistė Elena Kasperavičienė sako: „Ir pati piešimo eiga, ir gautas vaizdas yra labai paveikūs ir dailės terapijoje jie svarbūs. Pavyzdžiui, susigraudinimas žiūrint į savo piešinį yra terapinio proceso dalis. Tai skatina pripažinti save tokį,koks esi, ir pasijusti ramiau“.

Meno terapija 1Garso terapijos metu dalyviai atsipalaidavo, stiprino kantrybę, savęs suvokimą, pasitikėjimą savimi ir gyvenimu, spontaniškumą ir kūrybiškumą.

Lavino kūną, sveikai maitinosi

Projekto dalyviai dalyvauja Klaipėdos jūrininkų ligoninės fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus kineziterapeuto Jono Tilviko vedamuose kineziterapijos (judesio terapijos) užsiėmimuose. Kineziterapija svarbi siekiant išlaikyti senjorus ir neįgaliuosius kuo ilgiau judrius ir gyvybingus.

Dalyviai dar susipažins su sveika gyvensena bei sveiko ir organizmui naudingo maisto gamyba, klausys paskaitų apie tai, kaip įveikti nemigą, išmoks nuraminti savo kūną ir protą.

Šis projektas jau eina į pabaigą. Jis svarbus Žemaičių Naumiesčio ir Vainuto seniūnijose gyvenantiems neįgaliems žmonėms, nes suteikia galimybę ugdyti ir palaikyti socialinius ir savarankiško gyenimo įgūdžius, lavinti meninius ir fizinius gebėjimus.

Labai daug darbo siekiant įgyvendinti projektą įdėjo „Senjorų Eldorado“ direktorė Laimutė Giedraitienė, socialinė darbuotoja Eglė Kuklienė, įstaigoje dirbančios slaugytojų padėjėjos.