Senjorai sužinojo apie šlapimo nelaikymo profilaktiką ir fizinių pratimų naudą

 

paskaita biblioteka_senjorai_slapimo_nelaikymasŠilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko paskaita „Šlapimo nelaikymo profilaktika ir fizinių pratimų nauda“, kurią vedė Klaipėdos valstybinės kolegijos Kineziterapijos ir grožio terapijos katedros lektorė Lina Levickienė.

Sveiki norime būti visi. Vis dėlto norint išsaugoti sveikatą reikia įdėti nemažai pastangų. Žinodami apie esamas grėsmes galime imtis tinkamų priemonių joms išvengti. Ši taisyklė galioja ir kalbant apie šlapimo nelaikymą – ligą, kuri vargina daugelį žmonių. Norint ja nesusirgti svarbu žinoti keletą esminių profilaktinių ir prevencinių priemonių.

Paskaitos metu lektorė aptarė šlapimo nelaikymo patologiją, rizikos veiksnius pagrindines priežastis, kodėl atsiranda nevalingas šlapimo nelaikymas. Ši patologinė būsena atsiranda dėl ūmaus sutrikimo (pvz., operacija, infekcija ir kt.) arba gali prasidėti ir dėl antrinių patologijų. L. Levickienė kalbėjo, kad šlapimo nelaikymas labiausiai kamuoja moteris. Vyrams šią patologiją gali sukelti prostatos išvešėjimas arba prostatos vėžys. Šlapimo nelaikymas gali kamuoti bet kurio amžiaus žmogų, bet dažniausiai pasitaiko vyresniame amžiuje, nes mažėja šlapimo pūslės talpa ir silpsta dubens dugno raumenys. Šlapimo daug dažniau nelaiko antsvorio turintys žmonės.

Klaipėdos valstybinės kolegijos studentės Agnė ir Erika pademonstravo keletą pratimų, skirtų šlapimo nelaikymo profilaktikai. Tai pratimai dubens dugno raumenims stiprinti ir Kėgelio pratimai. Šiuos pratimus reikėtų atlikti 3–4 kartus per dieną. Reguliarūs dubens raumenų pratimai ne tik padeda pajutus pirmuosius šlapimo nelaikymo simptomus, pastebėjus pirmuosius nevalingai prasiskverbusio šlapimo lašelius, bet ir padeda išvengti didelių problemų ateityje. Jie yra sprendimas nusilpus dubens dugno raumenims.

Paskaitos dalyviai nemažai jiems svarbių klausimų uždavė lektorei L. Levickienei.