Senjorai žinių bagažą turtino keliaudami

Senjoru keliones_3Lapkričio pabaigoje šalyje nuvilnijo Suaugusiųjų mokymosi savaitė. Ji šiemet kitokia – jubiliejinė, 20-oji, ir skirta kelionėms, o savaitės renginių šūkis „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim!“ kvietė ne sėdėti vietoje, o keliauti.

Mokymosi savaitė skiriama suaugusiųjų mokymosi visose gyvenimo srityse idėjos sklaidai, mokymosi galimybių suaugusiųjų bendruomenei parodymui, mokymosi patrauklumui skleisti, suaugusiųjų mokymosi pažangai apžvelgti bei ateities įžvalgoms aptarti. Pagrindiniai 2019 m. Mokymosi savaitės tikslai – įvertinti 20-ies suaugusiųjų mokymosi savaičių indėlį į mokymosi idėjos sklaidą, apmąstyti, kaip galima pasiekti geresnių rezultatų; parodyti galimybes įvairių socialinių sluoksnių žmonėms didinti jų dalyvavimą mokymesi; skatinti suaugusiųjų mokytojus dirbti kūrybiškai.

Aktyviai į Mokymosi savaitės renginius, suplanuotas keliones, teatralizuotas ir ne tik, įsijungė rajono senjorai – Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai. Pirmoji diena buvo nuspalvinta smagiu susitikimu su Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriais, kurie pakvietė pasimėgauti komedija „Pietūs vienam“. Susirinkusiesiems į spektaklį buvo smagu iš arčiau susipažinti su garbingu popietės svečiu – Albinu Keleriu, auksinio scenos kryžiaus nominantu, Lietuvos teatro ir kino aktoriumi, režisieriumi.Senjoru keliones_1

Antroji Suaugusiųjų mokymosi savaitės diena Šilutės TAU bendruomenę kvietė į Kintus. Vydūno kultūros centre atvykusieji daug sužinojo apie miestelį, aplankė meno kūrėjų dirbtuves, dalyvavo edukacinėje programoje. Viešnagę senjorams primins pačių pasigaminti suvenyrai su vėtrungių simbolika.

Trečioji diena kvietė išvykon į Švėkšną. Keliautojus pasitikusi gidė papasakojo įdomių istorijų apie miestelį. Atvykusieji aplankė Švėkšnos parką, dvarą, bažnyčią, Tradicinių amatų centrą, dalyvavo edukaciniame užsiėmime Keramikos studijoje. Jie mokėsi lipdyti iš molio, pasigamino suvenyrų, kurie, išdeginti krosnyje, netrukus pasieks šeimininkus.

Ketvirtoji diena skirta Žemaičių Naumiesčiui. Keliautojai aplankė Žemaičių krašto etnokultūros centrą, kur mokėsi gaminti vytines juostas, Žuvininkystės praktinio mokymo centrą, o namo parsivežė šviežios žuvies.

Pažintinių kelionių ciklas užbaigtas bendru renginiu Šilutės profesinio mokymo centro Paslaugų ir turizmo skyriaus salėje. TAU klausytojai pasidalijo įspūdžiais, padėkojo organizatoriams.