Senjorės artimųjų atsiliepimas apie Šilutės gydytojus: „Gydė kaip savo mamą“

 

Padeka ligoninei_2Liga nesirenka nei dienos, nei valandos, – tai pernai, paskutinės metų dienos – gruodžio 31-osios naktį skaudžiai pajuto šalia Šilutės, Traksėdžių pakraštyje gyvenanti senjorė Hilda Žiogienė. Tačiau šis neplanuotas moters susitikimas su Šilutės ligoninės medikais jai ir jos vaikams paliko tokius malonius prisiminimus, jog p. Hilda pareikalavo, kad jos vaikai surašytų jiems viešą padėką.

„Gydė kaip savo mamą, nežiūrėdami jos amžiaus ir neklausinėdami kur ir kokias pareigas užima jos vaikai“, – dalijasi savo pastebėjimais senjorės dukra, Klaipėdos savivaldybės tarybos narė Lilija Petraitienė.

Paklusdama mamos norui politikė savo pastebėjimais pasidalijo net ir su Sveikatos ministru Aurelijumi Veryga, atkreipdama jo dėmesį, kad negalima uždarinėti mažųjų miestų ligoninių, nes ir jose dirba labai aukštos kvalifikacijos ir savo darbui atsidavę specialistai.

Padeka ligoninei_1

 

Klaipėdiečiams beliko baigti gydymą

Klaipėdietė L. Petraitienė pasakoja, kad jos mamos sveikata smarkiai pablogėjo gruodžio 30-osios vėlų vakarą. Apie tai telefonu jai pranešė mamos kaimynė, kuri jau buvo spėjusi iškviesti Greitąją pagalbą. Šios medikai garbaus amžiaus moterį pirmiausia gabeno į Šilutę, nes jiems jau buvo aišku, kad kelionės iki uostamiesčio gydymo įstaigų infarktą patyrusi moteris nebeištvertų.

Pirmasis Lilijos skambutis į Šilutės ligoninės Reanimacijos skyrių, pasak jos pačios, tik atitraukė mūsų miesto medikus nuo darbo: „Netrukdykite, mes ją gaiviname“, – nuskambėjo atsakymas, tad beliko tik laukti.

Paskambinusi antrą kartą moteris išgirdo, kad jos mamą jau ruošiamasi vežti tolesniam gydymui į Klaipėdą. Tad kuomet Greitoji su ligone pasiekė Jūrininkų ligoninę, Lilija čia jau laukė savo mamos. Dar kelios valandos nerimo, ir jau ryte paaiškėjo, kad senjorę iš Reanimacijos galima perkelti į Kardiologijos skyrių.

„Jūrininkų ligoninės gydytojai man pasakė, kad pavojaus nebėra. Pasak jų, mamai buvo visai užsikimšusi viena kraujagyslė, ir jei ne profesionalūs, teisingi ir kvalifikuoti Šilutės ligoninės medikų sprendimai ir veiksmai, mama Klaipėdos nebūtų pasiekusi“, – pasakojo L. Petraitienė.Padeka ligoninei_5

Pašnekovės žodžiais tariant, jos mamą Šilutės medikai gydė „kaip savo mamą“, nežinodami ir neklausinėdami, kas jos vaikai, nekreipdami dėmesio nei į garbų senolės amžių, ne į jos socialinę padėtį. O uostamiesčio medikai išsitarė, kad jiems beliko tik baigti gydymą.

Dalijosi su medikais liaudiškais receptais

Tiesa, iki tos pabaigos dar buvo netrumpas kelias. Mat p. Hildos po gydymo dar laukė ir reabilitacija. Baigusi ir reabilitacinį kursą ji prieš savaitę, sausio 22-osios rytą sugrįžo namo. O sugrįžusi pareikalavo, kad vaikai suskubtų įdėti padėką Šilutės medikams. Artimieji džiaugiasi, kad sunki liga nepaliko jokių pasekmių, nesutrikdė jokių mamos organizmo funkcijų.

Beje, uostamiesčio medikai šilutiškę vadino įdomiausia ir linksmiausia skyriaus ligone. O ji su gydytojais dalijosi visais per ilgą amžių sukauptais liaudiškais gydymo metodais, žinomais Pamario krašte. Mat Pamaryje gyvena jau daug metų, čia, Gardamo seniūnijos Ramuvos kaime ji užaugino tris savo vaikus, savo motinišką šilumą daug metų dalijo ir iš vaikų globos namų paimtam berniukui.

Dar ir dabar gyvendama kartu su vienu iš sūnų moteris padeda jam ūkininkauti, prižiūri gyvulius. Pasak dukters, nors mamos gyvenimas buvo labai sunkus, ji ir dabar yra labai komunikabili, vaišinga, nestokoja optimizmo ir visiems aplinkiniams nuolat linki tik gero.

 

Klaipėdos savivaldybės tarybos narė Lilija Petraitienė nuoširdžiai dėkoja

Šilutės ligoninės Priėmimo – skubios pagalbos, Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių medikams už profesionalią pagalbą gelbėjant jos mamos gyvybę. Padėka skirta tuo metu Priėmimo – skubios pagalbos skyriuje budėjusiai gydytojai Irenai Melničenko, bendrosios praktikos slaugytojoms Renatai Lukošienei ir Daliai Kurlinskienei, Anestezijos ir intensyvios terapijos skyriaus slaugytojoms Genei Blažienei ir Eglei Lukošiutei bei gydytojui anesteziologui – reanimatologui Audriui Markauskui.