Senolio jubiliejaus vaišės – 69 litrai naminės

naminePensinio amžiaus sulaukęs A.R. savo jubiliejui pradėjo ruoštis labai iš anksto – net prieš daugiau nei penkerius metus. Į teisiamųjų suolą sėdęs vyras teigė nuo 2010 metų Švėkšnos turgavietėje ar kitur vis pirkdavo naminės degtinės, kuria ketino svetingai vaišinti į jubiliejų atėjusius svečius.

Tačiau visas sukauptas vaišes šių metų balandį konfiskavo Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai. Senoliui teks pamiršti ne tik apie svečių vaišinimą namine degtine, tačiau ir susimokėti visas šventės išlaidas pranokusią 753,2 Eur baudą.
69 litrus naminės 72-iejuose buteliuose ir stiklainiuose sukaupęs senolis A.R. jau dvejus metus gyveno savo sugyventinės E.P. sodyboje. Senolė nė neįtarė, kad sugyventinis jos sodybos ūkinio pastato priestate – malkinėje, sandėliuke – laikė naminę degtinę.

Teisme moteris pasakojo, kad A.R. nesigyrė, jog perka naminės, o pati į malkinę, kur buvo slepiama naminė, neidavo.

Senolis nebūtų niekam užkliuvęs ir atšventęs jubiliejų, jei ne balandžio 1-osios proga senolius „pradžiuginęs” šeimininkės anūkas. Kartu su močiute gyvenantis P.P. policijai pranešė, kad A.R. į namus parsiveža naminės degtinės ir susideda į malkinę ir sandėliuką. Pasak jaunuolio, į jų namus pirkti naminės degtinės niekas neateina.

Teismas pensininkui A.R. skyrė 20 MGL (753,20 Eur) baudą.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.