Senosios kapinaitės tapo pasismaginimų ir šiukšlinimų vieta

 kapinaitese baldai 2Netoli Šlažų esančias kapinaites kažkas sumanė paversti šiukšlynu: suvežė nereikalingas sofas (!), padangas, gyvatvorių šakas.

Negana to, atokiau nuo kelio Šilutė – Rusnė esanti amžinojo poilsio vieta tapo ir vietinių įsimylėjėlių traukos centru. Čia galima rasti ir meilės įrodymų, ir higienos reikmenų, ir išgertuvių liekanų…

Linksminasi jaunimas

Atrodo, senosiose kapinaitėse turėtų tvyroti ramybė, tačiau, anot liudininkų, vakarais čia verda gyvenimas. Į nuošalią vietą viena po kitos įsuka  mašinos, užuovėją randa įsimylėjėlių porelės. Apie vietinio jaunimo linksmybes kapinaitėse byloja išmėtyti higienos reikmenys, gėrimų ir užkandų likučiai.siuksles

„Jau neįmanoma apsikęsti: kad namuose būtų gražu, šiukšles galima išvežti kad ir į kapines? Siunčiu vieno tokio šiukšlintojo niekšybių nuotraukas“, – „Šilutės naujienoms“ pranešė šilutiškis.

Vyras tikisi, kad nuotraukoms pasirodžius viešojoje erdvėje, baldų savininkus atpažins kaimynai, draugai, ir galbūt tai padės pristabdyti jų įžūlų elgesį.

Netoli kapinaičių gyvenantis vyras pasakojo, kad kaimynas buvo aptvėręs įvažiavimus į kapinaites, bet kur tau: „Tokiems kliūčių nėra. Kuolai išrauti“.

Neabejingas šilutiškis jau ne pirmą kartą kovoja su šiukšlintojais. Redakcijai jis parodė ir kitas nuotraukas. Vietovėje tarp Pagrynių ir Gaidelių matosi išmėtyta daugybė šiukšlių: drabužių, stiklainių su marinuotais agurkais, maisto likučių. Iš šios teritorijos jis pats yra surinkęs ir išnešęs 16 šiukšlių maišų.

Vyras įtaria, kad šiukšles čia nešdavo vienas senyvas žmogus, kurį yra net išbaręs.

Dabar šioje teritorijoje šiukšlių yra gerokai apmažėję, o ir senyvo vyriškio nebematyti…

siukles 2Problema žinoma

Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas nenustebo iš „Šilutės naujienų“ išgirdęs apie dergiamas Šlažų kapinaites. Anot jo, ten tikrai mėgsta važiuoti jaunimas, nes vieta yra nuošali.

A.Ivanauskas sakė, kad seniūnija periodiškai tvarko kapinaites. „Važiuojame jau nebe pirmą kartą, teko ir padangas surinkti, ir gyvatvorių šakas, ir fotelį“, – dėstė jis.

Seniūnijos darbuotojai visada patikrina šiukšles, tikėdamiesi rasti įrodymų, kas jas išmetė. Tačiau pažeidėjus išaiškinti pavyksta retai. „Dabar visi gudrūs – vokų ar dokumentų neišmeta“, – sakė A.Ivanauskas.

Seniūno pavaduotojas pažadėjo, kad artimiausiu metu kapinaitės ir vėl bus išvalytos.