Senus metus palydėjo Andrėja, naujus pasitiko Matas

naujagimiai saugiskiaiIštikimiausi mūsų skaitytojai jau žino, jog kasmet, tuoj po didžiųjų švenčių, mes juos supažindiname su praėjusius metus Šilutės ligoninėje palydėjusiais ir naujuosius pasitikusiais naujagimiais.

Tradicijai nenusižengsime – jau aplankėme ligoninės Akušerijos – ginekologijos skyriuje priešpaskutinę Drakono metų dieną pasaulį išvydusius Andrėją ir Mantą ir šiemet sausio 2-ąją gimusį bei Gyvatės metus pradėjusį Matą. Beje, šiuos du berniukus ir vieną mergaitę vienija tai, kad visi jie savo šeimose – pirmagimiai.

Operuoti išskirtinę dieną šilutiškės neprašė
naujagimiai andreja
Šilutės ligoninėje 2012-aisiais gimė šiek tiek mažiau kūdikių nei 2011 metais – 272 (2011-aisiais buvo 301). Reta tai, kad pernai čia nesulaukta nė vienos dvynukų poros, kai ankstesniais metais būdavo ir po 5, ir po 6 poras.

Skyriaus vedėjas Gediminas Vaičiūnas sako, jog dvynukų laukta, bet dėl galimų komplikacijų jų besilaukiančios moterys gimdyti išvežtos į Klaipėdos ir Kauno ligonines.

Skyriaus medikai džiaugiasi, kad pernai, kaip ir pastaruosius kelerius metus, Šilutėje nebuvo nė vieno negyvo naujagimio.
Šiek tiek mažiau nei užpernai, Šilutės ligoninėje pernai atlikta ir Cezario pjūvio operacijų, šis skaičius sumažėjo nuo 76 iki 72.
Beje, kai kuriose šalies ligoninėse pastebėta tendencija, kad būsimosios mamos prašė atlikti Cezario pjūvio operacijas kurią nors išskirtinę metų dieną, pavyzdžiui, 2012-ųjų metų 12-to mėnesio 12 dieną. Šilutėje pageidaujančiųjų tokio išskirtinumo neatsirado – tą dieną gimdymų nepriimta.

„2012-ieji metai niekuo nebuvo išskirtiniai“, – reziumuoja G.Vaičiūnas.

Kūdikiai koregavo tėvų planus

Paskutinis Drakono metų kūdikis, gimęs Šilutės ligoninėje, – tokį titulą galės nešioti Antaninos ir Edgaro Vereškų dukrelė. Tėvai jai jau išrinko Andrėjos vardą.

naujadimiai zajacGreta Šilutės esančiame Macikų kaime gyvenanti jauna šeima naujagimio laukė kur kas anksčiau – gruodžio 22-ąją, bet Andrėja, anot mamos, į pasaulį neskubėjo. 19-metės Antaninos ir 22-ejų Edgaro pirmagimė pasaulį išvydo gruodžio 30-osios vakare, 19.41 val. Mergaitė buvo 3860 gramų svorio ir 56 cm ūgio.

Tą pačią dieną, tik keliomis valandomis anksčiau – 13.53 val., pasaulį išvydo ir šilutiškis Mantas Zajac. Berniuko tėvai – 24-erių virėjos – padavėjos profesiją turinti Agnė ir 30-metis įmonės „Virekta“ stalius – baldžius Eduardas sūnaus laukė šių metų pirmąją dieną, bet jų pirmagimis pakoregavo tėvų planus – gimė gruodžio 30-ąją. Mantas svėrė 3980 gramų, jo ūgis – 56 cm.

O Gyvatės metus Šilutės ligoninėje pradėjo saugiškių Rasos ir Tomo Strumylų sūnelis, kuriam tėvai jau seniai buvo išrinkę Mato vardą. 3700 gramų sveriantis ir 53 cm ūgio berniukas gimė sausio 2-ąją, paryčiui – 3.22 val.

Šie saugiškiai savo pirmojo džiaugsmo tikėjosi sulaukti kiek vėliau ir kad būtent jis taps tokiu įžymiu naujagimiu, sako nesitikėję.