Senyviems ligoniams įrengtas patogus skyrius

IMG 6081Visų pastatų renovacijos projektą vykdančiame Klaipėdos jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamente Švėkšnoje po renovacijos atidarytas Psichosomatikos ir psichogeriatrijos skyrius. 40 lovų turintis skyrius jau pilnutėlis ligonių. Čia gydysis senyvo amžiaus žmonės, sergantys psichikos ligomis.

Skyriaus atidarymas vasario 10-ąją sutapo su vasario 11 dieną minima Pasauline ligonių diena. 1992 metais Popiežius Jonas Paulius II vasario 2-ąją paskelbė Pasauline ligonių diena, tad jau 20 metų visose katalikiškose valstybėse ši diena yra minima norint prisiminti sergančius žmones ir tuos, kurie padeda jiems išgyventi skausmą.

Ligoninė bus visiškai apšiltinta

Renovacija Klaipėdos jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamente pradėta pernai rugpjūčio 1-ąją. Departamento vedėjas Artūras Mažrimas sako, jog renovacijos labai reikėjo, nes iki tol ligoninė „jau seniai bebuvo mačiusi vyrus ir moteris statybininkų drabužiais“.

Projektas „Ligoninės pastatų ir energetinių sistemų modernizavimas“ visiškai finansuojamas iš Europos Sąjungos fondų. Bet vedėjas pastebėjo, jog dirbant atsiranda ir daugybė projekte nenumatytų darbų, tad jam teko ieškoti papildomų lėšų.

Pritarimo sulaukė, kai kreipėsi į Jūrininkų ligoninės vadovą gydytoją Joną Sąlygą. „Džiaugiuosi, kad sulaukėme išties gerų patarimų ir pozityvaus požiūrio į šio psichiatrijos profilio ligoninę, į čia gydomus žmones. Dabar lėšų mums skiriama tiek, kiek reikia papildomiems darbams atlikti. Nemažai ligoninės pinigų investuojama į patalpų ir statinių atnaujinimą, siekiama, kad šiame departamente būtų teikiamos kuo kokybiškesnės medicinos paslaugos“, – sakė vedėjas.

Projektiniai darbai turėtų būti baigti iki gegužės 1 dienos. Švėkšnoje darbuojasi UAB „Ranga“ statybininkai iš Klaipėdos . Jie pakeis ir apšiltins visų pastatų stogus, įrengs naujas vėdinimo ir šildymo sistemas, visą naują elektros instaliaciją, priešgaisrinės apsaugos sistemą, pakeis visus ligoninės pastatų langus, atliks kitus darbus.

Kartu bus atlikta ir daug vidaus patalpų apdailos darbų. A.Mažrimas neabejoja, kad vidaus patalpų atnaujinimas užsitęs ilgiau.
Kad darbai vyktų sparčiau, rūpinasi ir ligoninės vadovai. Čia nuolat dirba sava įvairių sričių statybininkų brigada, dar keli vyrai laikinam darbui priimti neseniai.

„Baigus renovaciją mūsų ligoninė bus visiškai apšiltinta ir modernizuota“, – džiaugiasi jos vadovas.

Iš II aukšto perkėlė į pirmąjį

Psichosomatikos ir psichogeriatrijos skyriaus remontas truko apie 2 mėnesius, jis – irgi sudedamoji renovacijos dalis.

Minėtas skyrius iki šiol buvo visai kitame korpuse ir II aukšte, o patalpos, kuriose jis įkurtas dabar, jau 2 metus buvo tuščios. Ligoninės vadovai nutarė, kad seniems ligotiems žmonėms būtų patogiau gydytis I aukšte. Taip jie lengviau patektų į skyrių, greičiau atliktų reikiamas medicinines procedūras.

Skyrių remontavo ta pati ligoninės statybininkų brigada.

Skyriaus vedėja gydytoja – psichiatrė Liubovė Pranevičienė yra ilgametė Psichiatrijos departamento darbuotoja. Skyriaus atidarymo metu gydytoja neslėpė džiaugsmo, jog nuo šiol ligoniai galės gydytis moderniai suremontuotose, jaukiose palatose. Tuo labai džiaugėsi ir visi skyriaus darbuotojai, nes tiek palatos, tiek sanitariniai mazgai pritaikyti senyvo amžiaus žmonėms, todėl ir jų slauga nuo šiol bus dar patogesnė.

Skyrių pašventino Departamento kapelionas kunigas Antanas Gylys. Departamento vedėjas A.Mažrimas skyriaus kolektyvui įteikė paveikslą ir palinkėjo, kad medikai ir kitas personalas toliau dirbtų taip profesionaliai kaip ir iki šiol, kad teikiamos paslaugos būtų kokybiškos, o čia besigydantys ligoniai būtų apsupti ne tik gražios aplinkos, bet ir nuoširdaus, darbštaus, profesionalaus medicinos personalo.

Šiuo metu Psichiatrijos departamente gydoma apie 200 ligonių. Jų skaičius, pasak A.Mažrimo, svyruoja, priklauso nuo įvairių sąlygų: metų laikų, didžiųjų darbų periodų ir net švenčių. Pastarosios, ne paslaptis, į medikų rankas pasiunčia ne vieną ilgo „šventimo“ išvargintą pilietį, kuriam jau reikia profesionalios priežiūros.

Silutes naujienu LOGO copy