Septintajame „Rusnės festivalyje“ – maudynės putose ir vakarai su žvaigždėmis

rusnes festivalis apdovanoti1Savaitgalį Atmatos upės krantus sudrebino septintus metus iš eilės surengtas „Rusnės festivalis“. Šįkart net tamsūs debesys bei gūsingas vėjas neišbaidė nusiteikusiųjų linksmai pabūti.   Ant scenos vieni kitus keitė atlikėjai ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio šalių, buvo galima išbandyti įvairias pramogas, atsigaivinti šalta gira, krimstelti šašlykų ar vofelių, neįprastas iššūkis laukė ir jaunimo, kuris ryžosi savo jėgas išbandyti šokių maratone su baltų putų šou. Gausus šiemet buvo ir rėmėjų kraitis, pažėręs muzikantams bei dainininkams solidžių prizų.

Pirmoji diena kvietė apšilti

Nors pirmoji „Rusnės festivalio“ diena nesulaukė žiūrovų antplūdžio, tačiau ir dalyvių, ir organizatorių, asociacijos „Pamario vakarai“ narių, nuotaika išliko puiki.

rusnes festivalis sokiu maratonasRenginys, skirtas visai šeimai, prasidėjo Nemuno deltos regioninio parko projektu „Potvynio apsupty“. Nuo ankstaus ryto smalsuoliai buvo kviečiami registruotis ir jų laukė smagi išvyka, supažindinanti su senosiomis salos tradicijomis bei subtilybėmis.

Po vidurdienio ant Atmatos krantinės įsikūrė „Pramogadienio“ kiemeliai. Čia ir jaunas, ir vyresnis galėjo smagiai pasiausti krepšinio aikštelėje, pavaikščioti su mediniais kojūkais, mažieji – padūkti ant batutų ar oro pripildytuose kamuoliuose vandenyje. Komandų laukė vis labiau Pamaryje populiarėjantis „Zorbing“ futbolas, tiras, rankų lenkimo varžybos ar lauko tenisas.

Linksmas iššūkis laukė pačių energingiausių – festivalio pirmajai dienai įpusėjus, jie buvo pakviesti dalyvauti šokių maratone ir laimėti 50 eurų prizą. Maratoną pradėjo beveik 30 dalyvių. Vertinimo komisija – Ingrida, Daiva ir Živilė – turėjo svarbią užduotį: per 4 konkurso valandas išrinkti geriausią šokėją.

Maratono eigą pakoregavo daugelio laukta pramoga – putų šou. Vos tik aikštė prisipildė baltutėlaičių putų, kai kurie šokėjai net užsimiršo, kad privalo nenustoti trypti į muzikos taktą, judinti rankas ir kojas, o paniro į baltus purslus. Džiaugsmo užteko visiems: putose nardė ir šokėjai, ir neiškentę žiūrovai.

Bet ne visi maratono dalyviai buvo tokie nekantrūs. Kai kurie jų nepasidavė putų intrigai ir atiduodami visas jėgas parodė, jog yra verti solidaus prizo. Būtent tokia šokėja – maratono nugalėtoja – vienbalsiai komisijos sprendimu buvo paskelbta Guoda Stoškutė.

Šios linksmybės pirmąją festivalio dieną nebuvo vienintelės. Scenoje buvo surengtas akustinės muzikos ir jaunimo muzikos grupių koncertas „Palapines palik…“, jaunimo grupės iš Gargždų „Klasiokai“ ir klaipėdiečių „Bebrų“ pasirodymas, nuotaiką kūrė bei žiūrovus šildė „Salūno“ ir „Dakotos“ šokėjai.

rusnes festivalis organizatoriaiVakarinėje festivalio dalyje apsilankiusiųjų laukė akustinės muzikos naktis „Naktinė Rusnė“ su lietuviškais muzikiniais klipais bei palapinių miesteliu.

Toliau kaitino pramogos

Dar daugiau pramogų ir muzikos siūlė antroji festivalio diena. „Pramogadienio“ linksmybes papildė jaunatviška Šilutės parduotuvės „Topo centras“ komanda, siūlydama šventės dalyviams nemokamai pasivažinėti vis labiau populiarėjančiomis judėjimo priemonėmis – riedžiais, šventės dalyviai galėjo nusifotografuoti prie „Rusnės festivalio“ sienos, keliolika metrų leistis lynu, pasistiprinti žuviene, kurią virė 2014 metų Žuvienės virimo čempionato nugalėtojos Irena Bumblauskienė ir Ana Judžentienė, paskanauti Agnės Jurevičiūtės košės. Pakelti akis į dangų viliojo spalvingi aitvarai.

Pusdienį šventės dalyviai buvo kviečiami pasirašyti peticijoje prieš nesaugią Astravo (Baltarusija) atominę elektrinę, kurią ketinama statyti šalia Lietuvos sienos. Šią akciją surengė rajono politikė Sandra Tamašauskienė ir Jaunųjų konservatorių lyga.

„Rusnės festivalio“ svečius pasveikinti atvyko renginio globėjas, Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Jis visiems palinkėjo geros nuotaikos ir kad kuo greičiau į Pamarį ateitų šilta vasara.

Rusnės šeimininkė – seniūnė Dalia Drobnienė dėkojo ištikimiems renginio organizatoriams, dalyviams, svečiams, nepabūgusiems atvėsusio oro ir jau iš vakaro įsikūrusiems saloje.

Vakaras su žvaigždėmis

Festivalio scenoje koncertines programas dovanojo jaunos atlikėjos Gintarė Muraulaitė ir Kotryna Juodzevičiūtė, Alvita ir latvių grupė „New Day“, grupė „Age“.

Festivalį vainikavo renginio žvaigždės: Grammy statulėlės savininkas Doug Adkins ir grupė (JAV), legendinės grupės „Creedence“ projektas, šilutiškių grupės „Karčema“ ir country dainininko Virgio Stakėno koncertas.
Visų muzikantų ir atlikėjų pasirodymus, pramogas, žaidimus stygavo, gausybės prizų rėmėjus subūrė ne vienerius metus festivalį rengiantys bei juo džiaugsmą svečiams ir dalyviams kuriantys žmonės: asociacijos „Pamario vakarai“ atstovai Vygantas Stoškus, Viktoras Timašovas, grupės „Setas“ narys Linas Vaitkus, kuris rūpinosi renginio įgarsinimu, bendruomenė „Rusnės šeima“, neatlygintinai prisidėjusi prie scenos įgarsinimo ir pasirūpinusi jos konstrukcija.

Gausybė prizų – jauniems atlikėjams

Antrosios festivalio dienos kulminacija buvo geriausių Lietuvos bei užsienio šalių jaunimo ir muzikos grupių konkursas „Gyva muzika yra gyva muzika“, kuriame dalyvauti ryžosi 12 grupių.
Kai vertinimo komisija, kurią sudarė Lietuvos ir užsienio muzikos profesionalai, paskelbė rezultatus, nuo scenos apdovanotos grupės lipo net krykštaudamos iš laimės.

 

Pirmąjį prizą – 250 eurų vertės pramoginę kelionę į Nidą su laivu „Benas“ – įsteigė rusniškis Benediktas Grinčinaitis. Šia dovana buvo pradžiuginti festivalio organizatoriai ir trys jaunimo grupės: „Nevalyk lentos“, „Ska“, „Sirupas“.

Gausybę prizų įsteigė rusniškis verslininkas Saulius Puidokas, įmonės „Rusnės žuvis“ vadovas. Pirmasis šio verslininko piniginis prizas – 50 Eur – atiteko geriausiam festivalio jaunajam bosistui, grupės „Džafa“ nariui.

Šilutės rajono mero Vytauto Laurinaičio piniginis prizas atiteko geriausiai festivalio gitaristei – merginų grupės „Green-walls“ narei. Bet šis prizas kaunietėms merginoms nebuvo vienintelis – jos apdovanotos ir specialiaisiais.

Šilutės parduotuvės „Topo centras“ prizais – nešiojamaisiais mobiliųjų telefonų įkrovikliais, kuriems nereikia elektros. Tokiais šios parduotuvės prizais apdovanotos dar 8 jaunimo grupės.

Parduotuvės „Pas Adą“ šeimininkė Gražina Stankienė 50 eurų prizu apdovanojo geriausią festivalio būgnininką – grupės „Štabas“ narį. Geriausio vokalisto vardas ir 50 Eur prizas, kurį įsteigė verslininkas S.Puidokas, atiteko grupės „Sirupas“ nariui.

Dviračių parduotuvės savininko Alvydo Višinsko 50 Eur prizas įteiktas geriausia vokaliste pripažintai grupės „Nevalyk lentos“ atlikėjai. Parduotuvės „1000 smulkmenų“ savininko Jono Jaso 50 Eur prizas atiteko geriausiai festivalio klavišininkei – grupės „Inerts“ iš Estijos narei.

Įdomiausio instrumentalisto nominacija ir 50 Eur prizas, kurį taip pat įsteigė verslininkas S.Puidokas, atiteko trombono virtuozui Gyčiui iš grupės „Ska“.

Charizmatiškiausių atlikėjų vardu ir 50 Eur prizu, kurį įsteigė S.Puidokas, apdovanota grupė „Marabu Band“ iš Pasvalio.

UAB „Įtampa“ vadovas Algis Bekeris paskatinamąjį 80 Eur prizą įteikė perspektyviausiai jaunimo grupei, kuria tapo entuziastingieji „Nevalyk lentos“.

Geriausiai scenoje judančia grupe pripažinta ir 100 Eur prizu, kurį įsteigė svečių namų „Vilkėnų malūnas“ vadovas Mindaugas Gestautas, apdovanota „Ekstra“ iš Šiaulių.   Verslininko S.Puidoko dar vienas 80 Eur prizas buvo įteiktas stilingiausia grupe išrinktiems „Red Band“ iš Telšių.

Pagrindiniu 150 Eur prizu, kurį įsteigė verslininkas S.Puidokas, apdovanota „Litroll“ grupė iš Telšių. Šie jaunuoliai išrinkti ir 2016 m. „Rusnės festivalio“ profesionaliausia grupe.

UAB „Arenijaus servisas“ savininkas Arenijus Tamašauskas taip pat buvo įsteigęs prizą. Juo apdovanotas grupės „Ska“ vadovas Mykolas Eiva, jam įteiktas kuponas susiremontuoti savo automobilį.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.

„Rusnės festivalio” II diena.