Septyni broliai miegantys: kokių orų tikėtis po šios dienos?

 Copy of P6220540Penktadienio rytą ne tik Šilutė, bet ir beveik visi Lietuvos regionai pasitiko apniukusiu dangumi, o vietomis iš dangaus krito lietus.

Sostinėje nuo pat ankstyvo ryto lyja, orai gerokai vėsesni, nei buvo pastarąsias paras, temperatūra siekia 15–17 laipsnių šilumos.

Kaune orai labai panašūs kaip sostinėje, dangus apniukęs, o vėjo gūsiai labiau primena rudens pradžią nei vasaros vidurį.

Šalies vairuotojus įspėja Lietuvos automobilių kelių direkcija, kuri teigia, kad Klaipėdos apskrityje buvo sudėtingiau vairuoti dėl stipraus vėjo, kai kur gūsiai siekė iki 15 m/s.

Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos buvo šlapios, vietomis drėgnos dėl naktį lijusio ar tebelyjančio lietaus. Oro temperatūra rytą svyravo nuo 10 iki 14 laipsnių šilumos.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną daug kur numatomas stiprus lietus. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų 7–12 m/s, daug kur gūsiai gali siekti 15–20 m/s. Aukščiausia oro temperatūra nuo 14 iki 19 laipsnių šilumos.

Kelininkai prašo vairuotojų atkreipti dėmesį į tai, kad, esant stipriam vėjui, ant kelių, ypač miškingose vietovėse, gali būti nuvirtusių medžių ar nukritusių šakų.

Septyni broliai miegantys

Liepos 10-oji Lietuvoje dar vadinama Septynių brolių miegančių diena ir tikima, kad šios dienos orai nulems artimiausių parų ar net savaičių orus.

Septyni broliai miegantys liaudyje siejami su lietingu vasaros periodu. Iš kur atsirado toks palyginimas? Liepos 10-os rytą danguje trumpam pasirodo Sietynas, sudarytas iš septynių žvaigždžių. Jos greičiausiai ir vadinamos tais broliais, pranašaujančiais lietų arba sausrą.

Mūsų protėviai tikėjo, kad, jei šią dieną be perstojo lyja, tai lietus lis ir dar septynias dienas, o gal ir septynias savaites, vadinamas septyniais broliais miegančiais.

Jei šią dieną iš viso nelyja, irgi nėra gerai, gresia sausra. Manyta, kad tokiu atveju derlius bus mažas.