Septynioliktą kartą grajijo Bikavos žiogeliai

Bikavos ziogeliai 9Nuo perkūno, gaisro ir visų kitų negandų šiemet mokė apsisaugoti tradicinės šventės „Grajikit, Bikavos žiogeliai“ organizatoriai Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų centro darbuotojai. Mat kaip tik tokią apsaugą teikiančios pašventintų žolynų puokštelės šiemet buvo pagrindinis 17-ąjį kartą rengiamos šios šventės akcentas.

Tik sulaukti Rokų bikavėniškiams tądien beveik nepavyko, mat į šventę, rengiamą per šv. Roko atlaidus, atvyko tik vienas Rokutis.

Bikavėniškiai šiemet savo baidarių prieplaukoje ant Jūros upės kranto surengė jau antrąsias baidarių irklavimo varžybas. Susirinko 6 komandos, o visas prizines vietas laimėjo vietiniai irkluotojai: I vietą iškovojo Andrius Tutlys ir Mindaugas Agintas, antri Bikavos ziogeliai 1buvo Tomas Ercius ir Vidas Bagdonas, treti – Lukas Grigalis ir Martynas Kybartas.

Didelio jaunimo susidomėjimo sulaukta krepšinio varžybose – dalyvavo irgi 6 komandos, su vietiniais sportininkais varžėsi ir kaimynai iš Šilalės bei Tauragės. Laimėjo Žygaičių miestelio krepšininkai.

Į mišias Šv. Roko koplyčioje susirinkusius bikavėniškius sveikino ne tik parapijos klebonas Dainoras Židackas, bet ir LR Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

Šiemet bikavėniškiai šventė net dvi šventes vienu metu – šv. Roko atlaidų išvakares ir Žolinę. Todėl renginio vedėja etnografė Audrė Bagdonaitė pašventintas įvairių žolynų ir lauko gėlių puokšteles įteikė  visiems svečiams, linkėdama ramybės namuose, pasisekimo darbuose ir kad visos negandos lenktų pro šalį.

Varduvininkams Rokams šį kartą atstovavo tik vienas Rokutis, dar vienam mažyliui dovanėlę nunešė senelis.

Bikavos ziogeliai 5Susirinkusiuosius sveikino rajono meras Vytautas Laurinaitis, politikai Antanas Kubaitis ir Arūnas Pupšys bei kaimynas ir renginio rėmėjas, miškininkystės įmonės vadovas Kęstutis Tarvydas. Su dovanomis atvyko ir iš Bikavėnų kilusi verslininkė Ligita Kužmarskienė.

Tarp šokių ir dainų šventės lankytojai buvo kviečiami pasivaržyti smagiose slidžių varžytuvėse. Raginti nereikėjo, visi su malonumu dalyvavo.

Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro direktorė, Bikavėnų bendruomenės pirmininkė Marytė Augenija Matevičienė visiems dėkojo už pagalbą organizuojant šventę, o išskirtinai – kaimo ūkininkams R.Puidokui ir V.Gembutui. Bendruomenės pirmininkė priminė ir tai, kad visus susirinkusiuosius vakare džiugins fejerverkai, kuriuos patys žmonės ir nusipirko – visa bendruomenė noriai dėjo pinigus, kad galėtų pasidžiaugti fejerverkais.
Bikavos ziogeliai 8
Vienas po kito koncertavo Bikavėnų moterų ansamblis „Žolyna“ (vad. L.Mieliulytė), Bikavėnų liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė“ (vad. Kazys Budrys), Švėkšnos „Šalnos“ šokėjai (vad. A.Sapetkienė), Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė“ (vad. V.Armonas), Klaipėdos tradicinės kultūros ir folkloro klubo ukrainiečių dainų ansamblio „Prosvit“ tercetas (vad. I.Petrulionienė).

Iki pat šventės pabaigos visus linksmino Mino, visi smagiai leido laiką, šoko ir dainavo kartu su atlikėju. Organizatoriai džiaugiasi, kad visi šventės dalyviai buvo puikios nuotaikos, tad raginti šokiams ar pritarti dainininkams nereikėjo, šokių aikštelė buvo pilna.

Organizatoriai tikisi, jog kitąmet vėl pavyks surengti tarptautinę šventę „Grajikit, Bikavos žiogeliai“.