Sergamumas gripu Šilutėje beveik perpus mažesnis nei Lietuvoje

GripasUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai įspėja, jog sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) sparčiai auga visoje Lietuvoje. Daugėja ir gripo komplikacijų – susirgusieji gydomi ligoninėje.

Trečiąją šių metų savaitę (sausio 18-24 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 79,2 atv./10 tūkst. gyventojų. Šilutės rajone šis rodiklis siekia 43 atv./10 000 gyventojų.

Trečiąją šių metų savaitę Šilutės rajone nustatyti 9 gripo atvejai. Visi susirgę gripu – suaugusieji. Nustatyta ir 169 ŪVKTI atvejų. „Šilutės naujienos“ primena, kad 2-ąją šių metų savaitę Šilutės rajone užfiksuoti 5 gripo atvejai ir 120 ŪVKTI atvejų.

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis registruotas Šiaulių administracinėje teritorijoje (57,0 atv. / 10 tūkst. gyv.) , o didžiausias – Alytaus (98,61, / 10 tūkst. gyv.), Kauno (91,2/ 10 tūkst. gyv.), Vilniaus (90,02/ 10 tūkst. gyv.) administracinėse teritorijose.

Palyginus pastarosios savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su antrosios šių metų  savaitės duomenimis, padidėjęs sergamumas gripu ir ŪVKTI užregistruotas visose Lietuvos administracinėse apskrityse.

Visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę buvo paguldyti 105 asmenys. Iš jų –  55 vaikai iki 2 metų amžiaus. Trylika iš hospitalizuotų asmenų paguldyti į intensyviosios terapijos skyrių. Daugiausiai į ligoninę dėl gripo buvo paguldyta Alytaus, Panevėžio, Vilniaus apskrityse.