Šešiolikai meno mokyklų vėtrungės parodė kryptį į Šilutę

festivalis uzdege zibureliJau 24-erius metus per Žemaitiją vilnija skambančių instrumentų, dainų ir šokių banga, kurią kelia muzikos ir meno mokyklos. Jų penktadienį Šilutės kultūros ir pramogų centre, vienoje scenoje, susibūrė net 16. Jaunieji muzikantai, šokėjai, dainininkai – įvairių konkursų laureatai – kartu su savo mokytojais susirinko į Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos kraštų festivalio „Vaikai ir muzika“ baigiamąjį koncertą.

Jaukų, sielas gaivinantį renginį vedusi kraštietė Vaida Galinskienė pristatė Pamarį autentiška šišioniškių tarme. Tik vėliau, mero pavaduotojui Virgilijui Pozingiui pajuokavus, kad jis gali pabūti vertėju nesuprantantiesiems, kalbėjo bendrine kalbafestivalis sokejos.

„Esame išskirtiniai daug kuo: gamta, pastatais, tarme. Bet turbūt ypatingiausias mūsų krašto simbolis yra vėtrungės – Kuršių marių kurėnų, burinių valčių skiriamieji ženklai. Pagrindinė jų paskirtis buvo parodyti, iš kurio kranto, kurio kaimo yra ši valtis, bet tuo pačiu tai buvo ir vėjo krypties rodyklė“, – kalbėjo V. Galinskienė.

Ne veltui ir festivalio sceną puošė vėtrungės. Jos šiemet, kaip sakė renginio vedėja, vėjo kryptį rodė į Šilutę. Visi šauniausi bei talentingiausi menininkai iš Mažosios Lietuvos bei Žemaitijos: Neringos, Palangos, Pagėgių, Priekulės, Plungės, Skuodo, Kretingos, Šilalės, Tauragės, Telšių, Gargždų, Mažeikių, Rietavo ir, žinoma, Šilutės, susibūrė mūsų mieste.

Vieni iš festivalio organizatorių – Šilutės rajono vaikų meno mokyklos muzikos mokytojai Angelė Alšauskienė ir Gedvydas Puškorius koncerto pradžioje uždegė šventės simbolį – žiburėlį, drąsinantį ir pradedančiuosius, ir jau ne kartą lipusius ant scenos muzikos talentus. Šventinė ugnis vėliau buvo perduota Šilalės meno mokyklos direktoriui Arūnui Goštautui, nes šilališkiams kitais metais atitenka garbė surengti 25-ąjį Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos kraštų festivalį „Vaikai ir muzika“.
festivalis bugnininkes
Festivalis prasidėjo ir baigėsi šilutiškių parengtomis specialiomis programomis. Pabaigoje į sceną pakviesti visi 16-kos meno ir muzikos mokyklų direktoriai. Vicemeras V.Pozingis, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Kubaitienė ir Šilutės meno mokyklos direktorė Rūta Gatelienė svečiams įteikė mero padėkos raštus ir suvenyrus.

Festivalyje parodytas įspūdingas reginys. Scenoje pirmą kartą pasirodė net 60 Šilutės rajono vaikų meno mokyklos šokių kolektyvo „Pamarietė“ ir lopšelio – darželio „Žibutė“ (abiejų kolektyvų vadovė – Judrė Railienė) šokėjų. Fanfariniam orkestrui „Pamarys“ (vad. Gražvydas Raila) atliekant Kazio Daugėlos siuitos „Metai“ I dalį „Pavasario linksmybės“, merginos ir mergaitės, virtusios paukščiais, parodė specialiai sukurtą šokį. Visa tai bus galima pamatyti ir išgirsti artėjančioje Dainų šventėje, koncerte „Vario audra“, kaip vieną iš išskirtinių Mažosios Lietuvos programos kūrinių.