Šeštadienį degė daugiabutis, smilko fordas, medyje įstrigo penkiametis

gaisras IKI 2Savaitgalį neišvengta incidentų, į kuriuos skubėjo ugniagesiai ir medikai. Visi įvykiai baigėsi laimingai.

Tilžės gatvės daugiabutyje šeštadienio naktį kilo gaisras ir pagalbos šaukėsi du vyrai, H.Zudermano gatvės kieme augančiame medyje įstrigo į jį įsilipęs penkiametis, o prie prekybos centro „Pamarys“ smilko „Ford Mondeo“. Visiems nelaimėliams pagelbėjo ugniagesiai gelbėtojai.

Degė namas, smilko fordas

Naktį iš penktadienio į šeštadienį, apie 1 val. 30 min., Šilutės ugniagesiai gavo pranešimą, kad Tilžės g. 49 numeriu pažymėtame daugiabutyje kilo gaisras, pagalbos šaukiasi viduje buvę žmonės.

Į įvykio vietą išskubėjo 3 ugniagesių autocisternos. Kol atvyko ugniagesiai, pastatas jau buvo užtvindytas dūmų. Ugniagesiai gelbėtojai užsidėjo suspausto oro kvėpavimo aparatus ir skubėjo vaduoti daugiabutyje buvusių žmonių. Pirmiausia į lauką išvestas pirmame aukšte gyvenantis degančio buto šeimininkas 45-erių A.G. Tada gelbėtojams teko laužti II aukšte esančio buto duris ir išvesti 68 metų vyriškį V.R.

Ugniagesiai ragino ir kitus gyventojus kuo greičiau palikti degantį daugiabutį, kad būtų išvengta apsinuodijimų gyvybei pavojingais dūmais. Pastatą paliko dar 5 žmonės.

Vėliau paaiškėjo, kad gaisras kilo A.G. buto nedideliame kambaryje – čia smilko stalas ir lova. Per gaisrą apdegė lova, sudegė stalas, išdegė nedidelis plotelis medinių grindų, aprūko kambario lubos ir sienos. Žmonės nenukentėjo.Vaikas medyje IMG 20140913 185035

Tos pačios dienos vakare, jau po 19 valandos, ugniagesiai kviesti ir į Dariaus ir Girėno gatvę, prie prekybos centro „IKI Pamarys“, kur pastebėta, kad iš po automobilio variklio dangčio rūksta dūmai.

Paaiškėjo, jog smilksta apšiltinimo medžiaga. Didesnėms liepsnoms gelbėtojai neleido įsiplieksti.

Dar du kartus šeštadienio vakare ugniagesiams teko skubėti link Vileikių kaimo, kur pradalgėse buvo pradėję degti šiaudai.

Medyje įstrigo penkiametis

Šeštadienio pavakarę, 18.37 val., ugniagesiams pranešta apie nelaimę Knygnešių kvartale.

Gelbėtojams nuvykus į įvykio vietą paaiškėjo, kad vaikams laipiojant po medžius, vienas iš jų įstrigo taip, kad pats nebegalėjo išlipti – tarp medžio kamieno ir šakos buvo įstrigusi penkiamečio koja. Vaikas buvo pakibęs maždaug metro aukštyje.

Norėdami išvaduoti mažametį, ugniagesiai turėjo panaudoti ir grandininį pjūklą. Berniuką išlaisvinti pavyko tik nupjovus medžio šaką.

Į daugiabučių namų kvartalą atskubėjo ir greitosios pagalbos medikai, kurie stresą patyrusį vaiką išsivežė į ligoninę apžiūrėti.