Šeštadienį „Kintai Arts“ rezidencijoje – išskirtinė meno paroda: pristatomi Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos menininkų darbai, kaip “ Kultūros skūnės“ projekto, skirto menininkų rezidencijų vystymui, dalis.

„Kultūros skūnė“ – finansuojamo pagal EEE Finansinio mechanizmo programą „Kultūra“ projekto organizatoriai „Kintai Arts“ rezidencijoje sukvietė 3 šalių menininkus.  Gegužės 1-15 dienomis menininkai iš Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos, atvykę į „Kintai Arts“ rezidenciją, tapo gyvą gamtą – vyksta pleneras. Šiuos darbus ir proceso eigą  galėsime išvysti gegužės 13 d., 17 val. parodoje „Kintai Arts“ rezidencijoje.

Dailininkės iš Ukrainos Olga Gricenko ir Kristina Serenko ruošiasi pradėti darbą Kintų Meno Rezidencijoje.

Šeštadienį meno galerijoje išvysime Lietuvių dailininkų Valentino Varno, Alvydo Stausko ir Dalios Skridailaitės darbus, taip pat Latvijos menininko Ivo Folkmanis ir Ukrainos kūrėjų Olgos Gricenko ir Kristinos Serenko meno kūrinius.

Pirmas pavasaris Kintuose

Dailininko V. Varno darbus „Kintai Arts“ rezidencijoje matysime ne pirmą kartą. Tačiau menininkas džiaugiasi, kad šio projekto dėka teko pirmą kartą dalyvauti plenere Kintuose pavasario sezono laikotarpiu.

„Pavasario Kintuose dar nebuvau matęs. Čia kitokia gamta, o pavasarį pats grožis, gamtos pabudimas ir didelė spalvų įvairovė“,- pasakojo V. Varnas.

Savo darbuose V. Varnas naudoja įvairias technikas: akvarelės, aliejinės tapybos, grafikos.  Nupiešęs daugybę paveikslų ir sukaupęs nemažą bagažą patirties, 1999 m. tapo  Lietuvos dailininkų sąjungos nariu.  Menininko darbai eksponuojami parodose Kaune, Palangoje, Birštone, Vilniuje, Vengrijoje ir kt.

V. Varnas dalyvavo grupinėse parodose ir pleneruose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Vengrijoje, Gruzijoje, Italijoje bei Prancūzijoje.

Už kūrybinius pasiekimus dailininkas 2022 m. apdovanotas grafiko Audriaus Puipos vardo laureato diplomu 28 tarptautiniame tapybos plenere Nidoje, Tomašov Liubelski miesto (Lenkija) burmistro įsteigtu diplomu ir premija.

Kitokia gamta, kitokie ir darbai

Dailininkas ir Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius A. Stauskas Kintuose lankosi trečiąjį kartą. Menininkas kilęs iš Zarasų rajono, tad gamtą matęs visai kitokią.

„Čia gamta visai kitokia. Zarasų kraštas – tai ežerų kraštas. O čia visai kitokios spalvos, skiriasi ir kraštovaizdis, Kuršių marios“, – pasakojo A. Stauskas.

A. Stauskas lieja akvareles, tapo aliejumi, kuria menines fotografijas. Per 30 kūrybinės veiklos metų menininkas dalyvavo per 100 grupinių parodų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje. Surengė daugiau kaip 40 tapybos ir fotografijų personalinių parodų Lietuvoje ir Latvijoje, dalyvavo ir kūrė Lietuvoje ir Latvijoje, Lenkijoje surengtuose 42 tapybos pleneruose. Buvo 12 tapybos plenerų organizatorius – projektų vadovas. Per ilgą menininko kelią dailininkas apdovanotas ne viena garbinga premija.

Darbai alsuoja pavasariu

Penktadienio parodoje savo darbus pristatytas dar viena menininkė iš Lietuvos D. Skridailaitė. Dailininkė užsiima aktyvia menine veikla, yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė,  dalyvauja parodose, pleneruose.  Menininkės darbuose daugiausiai perteikiamos su mastechinu (mentele) tapomos gėlės, kolorite vyrauja grynos, ryškios, šviesios, persipynusios su pastelinėmis spalvos.

Naujas iššūkis

Rothko meno centro parodų dizaino menininkas I. Folkmanis atvyko į Kintus iš Daugpilio. Rothko meno centre per 10 m. surengta apie 500 meno parodų, tarp jų buvo ne vieno Lietuvos menininko darbai. Gavęs pasiūlymą sudalyvauti projekte „Kultūros skūnė“ ir atvykti į Kintus menininkas priėmė iššūkį, nes visada stengiasi priimti naujas galimybės ir išeiti iš komforto zonos.

„Kintuose esu pirmą kartą. Tai įdomi patirtis. Šiame plenere noriu parodyti savo požiūrį, duoti atgalinį ryšį to, ką aš pamatysiu ir pateikti vaizdus taip, kaip matau aš“, – kalbėjo I. Folkmanis.

Pasijuto kaip namuose

Dailininkė iš Ukrainos K. Serenko pirmą kartą atvyko į Lietuvą sudalyvauti plenere. Lietuvos gamta menininkei primena namus. „Labai malonūs įspūdžiai čia atvykus, gamta panaši į Ukrainos, tad jaučiuosi kaip namuose“, – sakė dailininkė.

Įprastai menininkė piešia įvairių gyvūnų abstrakcijas. K. Serenko darbai atspindi šviesą ir džiaugsmą. Atvykti į Kintus ir dalyvauti plenere menininkei buvo tam tikras iššūkis.

„Plenerų nepiešiau niekada. Tačiau turiu idėją, kaip neišduodant savo stiliaus perteikti vaizdus, kuriuos matau čia. Tai bus tam tikra mano stiliaus kombinacija su kraštovaizdžiu“, – pasakojo kūrėja.

Grožis yra žiūrinčiojo akyse

Menininkė iš Ukrainos O. Gricenko Lietuvoje ne pirmą kartą, o išgirdusi pasiūlymą atvykti į Kintus sutiko iš karto. O. Gricenko savo darbus eksponavo daugiau 40 parodų. Ji yra Ukrainos nacionalinės menininkų sąjungos narė bei šios sąjungos Kremenčugo pirmininkė.

Savo darbus menininkė apibūdina kaip refleksiją. „Kiekvienas pasaulį matome kitaip, skirtingai, kitomis spalvomis. Aš pasaulį pateikiu taip, kaip matau jį aš“, – kalbėjo menininkė.

Maloniai kviečiame visus, norinčius pamatyti šių menininkų darbus gegužės 13 d., 17 val. į „Kintai Arts“ rezidenciją, adresu: Kuršių g. 30, Kintai. Vyks parodos atidarymas, susitikimas su bendruomene bei pokalbiai su dailininkais.

Dailininkai V. Varnas, A. Stauskas (Lietuva) ir I. Folkmanis (Latvija) prie Kintų Meno Rezidencijos.