ŠEŠTADIENĮ STARTUOJA KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS

sviesu festivalisĮ Klaipėdą sugrįžta spalvingas ir ryškus Klaipėdos „Šviesų festivalis“. Keturis vakarus vyksiančio festivalio metu lankytojų lauks unikalios meninės instaliacijos, netikėti performansai ir klaipėdietiškos iniciatyvos.

Festivalyje – Klaipėda dabar ir anuomet

Ryškus, gausus ir stilingas Klaipėdos „Šviesų festivalis“, vasario 13–16 dienomis, pristato 25 nuolatinius projektus, kuriuos bus galima išvysti visus festivalio vakarus. Anot festivalio organizatorių, antrasis „Šviesų festivalis“ išskirtinis savo klaipėdietiška.
 
„Daugelis festivalio projektų sukurti klaipėdiečių menininkų, architektų pristatančių Klaipėdą – anuomet ir dabar. Projektai jautriai paliečia mūsų miesto istoriją, jos žmones, laikmečių kaitą. Kiekvienas projektas – tai unikalus požiūris, skvarbi įžvalga ir galimybė savo miestą atrasti kitokį“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė Goda Giedraitytė.

Tarp ryškiausių festivalio projektų – žymaus šviesos menininko Lino Kutavičiaus instaliacija „Kirmgrauža“. Instaliacija kvies į Kruizinių laivų terminalą, kur šviesos ir uostamiesčio garsų sintezę kurs specialiai iš Berlyno atvykstantis klaipėdietis DJ Genys.
 
Senosios Klaipėdos dvasią ir išnykusį miesto peizažą atkurs architekto Aurimo Baužio instaliacija „Tinkle“, Klaipėdos kaitą pristatys Henriko Žižio audiovizualinis kūrinys „KLAIPĖDA. FACEWALL._0001/2020“. Ypatinga festivalio instaliacija – „Šviečianti bažnyčia“ pasakos didingą Klaipėdos istoriją, kuri atgims buvusios Šv. Jono bažnyčios skverelyje.

„Tai tik keletas projektų, kuriuos pristatysime festivalio metu. Išsamios festivalio programos ieškokite mūsų internetinėje svetainėje www.jurossvente.lt, išmaniesiems telefonams pritaikytoje programėlėje „Jūros šventė“ bei spalvinguose festivalio lankstinukuose, kuriuos rasite visose senamiesčio kavinėse, Klaipėdos turizmo informacijos centre“, – sako Goda Giedraitytė.

Festivalio pradžia kviečia šviesos šokiui

Atidaryti „Šviesų festivalį“ organizatoriai kviečia skelbiant ryškią šviesos akciją. Vasario 13 d., šeštadienį, 18 val., visi festivalio lankytojai kviečiami į Liepų gatvę šalia Klaipėdos laikrodžių muziejaus. Čia skambant ritmingai muzikai ir „diriguojant“ patyrusiam choreografui, gims ryškus ir klaipėdietiškas šviesos šokis.

Turinčius išmaniuosius telefonus, šventės organizatoriai ragina atsisiųsti  nemokamą programėlę „Music Strobe“, kuri reaguoja į skambančią muziką ir kuria nuotaikingą, gyvą ir pulsuojančią šviesos instaliaciją. Vaikai ir nesinaudojantys išmaniaisiais telefonais, kviečiami atsinešti prožektorius ar kitus šviečiančius daiktus ir taip kurti nuotaikingą festivalio pradžią. Po simbolinio šokio visas Klaipėdos senamiestis nusidažys ryškiomis spalvomis ir įsižiebs visos instaliacijos.

Festivalis vilios ir stintomis

Danės krantinėje, šalia Žvejo paminklo įsikurs „Laivelių alėja“. Maži ir dideli, ryškūs ir šviečiantys laivai pasitiks kiekvieną festivalio svečią. Laivelių alėjoje lauks ir interaktyvios pramogos – čia bus galima pasiųsti meilės žinutę per upę, žaisti šviečiančiomis raketėmis, dalyvauti šviesos estafetėse. „Laivelių alėjos“ idėja – kurti puikią nuotaiką, tapti jaukia erdve šeimoms.
 
Šalia „Laivelių alėjos“ kvies ir „Meilės restoranas“. Čia festivalio lankytojų lauks specialūs „Šviesų festivalio“ meduoliai, meilės sūris, spalvingi, specialiai festivaliui skirti skanėstai, meilės laiškai ir meilės muzika. Tiesa, nespėję nuvykti į Palangą, čia galės paskanauti ir šviežių, kvapnių stintų.
 
Į naktines ekskursijas – norinčių antplūdis

Iki festivalio likus porai dienų, šventės organizatoriai džiaugiasi itin gausiu būriu naktinių ekskursijų dalyvių. Šiuo metu į naktines ekskursijas jau užregistruota daugiau nei 600 dalyvių.

„Norinčių yra dar daugiau, tačiau visos ekskursijos jau ir taip perpildytos. Norisi užtikrinti kokybę, todėl visų pageidaujančių negalime užregistruoti. Apie sklindančią festivalio žinią liudija ir užsiregistravę ekskursijų dalyviai iš Marijampolės, Trakų, Kauno, Šiaulių, Kėdainių ir kitų Lietuvos miestų“, – sako Goda Giedraitytė.
 
Festivalio organizatoriai šį kartą kvietė registruotis į du skirtingus maršrutus: „Skulptūrų parkas – Liepų gatvė“ bei „Klaipėdos senamiestis“. Nemokamos ekskursijos vyks vasario 13 ir 14 d., 19 val. ir 21 val.

FESTIVALIS VYKS VASARIO 13–16 DIENOMIS, NUO 18.00 IKI 23.00 VAL.

 

Akimirkos iš pirmojo ŠVIESŲ FESTIVALIO: