Šeštadienį vykę debatai: ir vėl nuskambėjome Lietuvoje, o vienam kandidatui – pirmas ir paskutinis užlipimas į sceną…

Jeigu iki šiol nežinojai, skaitytojau, tai dabar žinok: pasibaigus kovo mėnesį vyksiantiems rinkimams Šilutės rajone nebeliks akmens ant akmens.

"Žinau, ką renku" įrašo "Stop kadras"

Bus ne tik su šaknimis išrautos bet kokios korupcijos apraiškos, bet ir kardinaliai pakeistas ligoninės darbas, atidaryti vaikų atilsio centrai, visiems norintiems skiriamos kompensacijos perkant būstus ir už vaikų darželius, ir net iš ministerijų pavaldumo į savivaldybės pavaldumą kažkokiu mistiniu būdu perimti regioniniai keliai. Tai šilutiškiams pažadėjo 8 iš 9 kandidatų į merus, dalyvavusių šeštadienį, „Žinau ką renku” surengtuose debatuose.

Juose apsčiai buvo viešam renginiui nederančių ginčų, kitaip manančiųjų ir net rajono įstaigų darbo žeminimo ir savojo „aš“ kėlimo ant pjedestalo. O pasakyti, kad buvo pažadų, būtų nepasakyti nieko: jų buvo tiesiog pritrenkusių situacijos neišmanymu.

O vienam kandidatui tai buvo pirmas ir paskutinis užlipimas į sceną… Geriau jis būtų į ją nelipęs…

Plačiau apie visa tai – vasario 15 dienos “Šilutės naujienose”. O kol kas tik apie vieno kandidato – Roberto Kuncaičio “benefisą”. Šis valstiečių žaliųjų atstovas net du kartus taip pribloškė salėje susirinkusius šilutiškius, kad salė iš netikėtumo vieną sekundę nebegalėjo atgauti žado, o kitą jau ošė…

Paklaustas, kam priklauso Krymas, R. Kuncaitis atsakė „de facto“ Rusijai“. Paklaustas to paties darkart, į jį nebeatsakė. „Aš neatsakinėsiu gal į tą klausimą, nes žinote, kodėl“, – trumpai ištarė.

Dėl pirmosios “kliurkos” kandidatas jau sekmadienį buvo pašalintas iš partijos ir kandidatų į merus.

„R. Kuncaičio pareiškimus laikome visiškai nepriimtinais ir atsiprašome Ukrainiečių tautos ir Lietuvos visuomenės už LVŽS kandidato išsakytą poziciją. LVŽS kategoriškai nesutinka su bet kokiomis abejonėmis ir insinuacijomis dėl Ukrainos teritorinio vientisumo – Krymo pusiasalis, kaip ir kitos Rusijos šiuo metu okupuotos teritorijos, priklauso Ukrainai. Valdyba nedelsiant šalina šį asmenį iš LVŽS gretų. Be to, LVŽS atsiriboja nuo R. Kuncaičio ir rinkimuose į Šilutės savivaldybės merus bei artimiausiu metu kreipsis į Vyriausiąją rinkimų komisiją dėl kandidato R. Kuncaičio atšaukimo”, – pranešė LVŽS.

Dar viena R. Kuncaičio “kliurka” buvo skirta neįgalius vaikus auginantiems tėvams. “Šilutėje reikėtų steigti keletą “atilsio” namų tuos INVALIDUKUS vaikus auginančioms šeimoms”, – dėstė jis.

Moderatoriui LRT radijo žurnalistui Edvinui Kučinskui beliko atsisukti į jau ošiančią salę ir paklausti, ar ką nors įžeidė toks kandidato pasakymas. Išgirdus, kad taip, E. Kučinskui beliko tik dar kartą priminti, jog jis tik moderuoja diskusiją, bet neatsako už pasisakančiųjų mintis.

Bet akivaidu, kad pats R. Kuncaitis net nesuprato kuo papiktino auditoriją. Pasižvalgęs jis vėl grįžo prie “invalidukų” ir “atilsio namų” problemos…