Šeštadienio gaisrai: užsiliepsnojo butas, kuriame buvo palikti vaikai, ir suodžiai privačiame name (atnaujinta)

Šeštadienį, rugsėjo 11 dieną, daug darbo turėjo Šilutės ugniagesiai. Prieš pat vidurdienį liepsnos įsiplieskė viename iš miesto Liepų gatvės penkiaaukščių namų, kur Savivaldybei priklausiančiame socialiniame bute gyvena daugiavaikė šeima.

Kilus gaisrui Savivaldybei priklausančiame socialiniame būste, kuriame gyvena daugiavaikė šeima, ugniagesiams teko evakuoti tris vaikus ir aplinkinių butų gyventojus. Lrytas.lt nuotr.

Atskubėjusiems ugniagesiams teko ne tik gesinti gaisrą, bet ir evakuoti tame penktojo aukšto bute likusius tris vaikus ir gretimo bei žemiau esančio butų gyventojus.

Tos pačios dienos vakare skaudžios nelaimės tik per plauką išvengta ir Gaidelių kaime, kur liepsnos plito nuo kamine užsidegusių suodžių.

Vaikai buvo palikti vieni

Šilutės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai (PGT) apie daugiabutyje plintančią ugnį pranešta apie 11.36 val. Įvykio vieta yra visai netoli šalia PGT pastato ir netgi matoma pro jo langus. Į Liepų gatvės 11-ąjį daugiabutį išskubėjo trys ugniagesių cisternos ir automobilinis keltuvas, kuris vėliau buvo atšauktas.

Vieni ugniagesiai iš karto pradėjo gesinti degantį butą, kiti iš greta esančio buto evakavo keturis vaikus ir vieną suaugusį žmogų. Iš ketvirto aukšto buto evakuoti du suaugusieji ir jų augintinis.
Gaisras įsiplieskė trijų kambarių su holu bute, kuris išnuomotas socialinės rizikos šeimai. Pranešta, kad 4 vaikus auginantys sugyventiniai tuo metu buvo kažkur išėję su vienu iš vaikų, o trys kiti vaikai buvo palikti namuose. Atvykus ugniagesiams atvira liepsna degė plastikinė balkono apdaila, tiršti juodi dūmai buvo gerai matomi iš tolo. Balkonas išdegė visiškai, sudegė ir balkono langai bei durys.
Kilus gaisrui, dūmai per atvirus langus užtvindė ne tik butą, bet ir visą laiptinę. Iš buto išvestus vaikus išsivežė greitosios pagalbos medikai.

Pirminiais duomenimis, gaisro metu niekas sunkiai nenukentėjo, bet vaikai galėjo prisikvėpuoti nuodingų dūmų. Gaisro priežastis dar nežinoma, ją aiškinasi ugniagesių ekspertai.

Šilutės PGT atstovas Arūnas Ališauskas sakė, jog bute nebuvo įrengtas dūmų detektorius, apie kurio naudą jau ne pirmus metus kalba ugniagesiai. Pasak A. Ališausko, jei detektorius būtų buvęs, tikėtina, jog apie prasidedantį gaisrą jis būtų pranešęs dar liepsnoms neįsisiautėjus.

Jau dega suodžiai

Tos pačios dienos vakare, prieš pat 21 valandą, PGT vyrai skubėjo į Gaidelių kaimą, iš kur pranešta apie gaisrą Karjero gatvėje. Paaiškėjo, kad čia liepsnos jau laižo 6 numeriu pažymėto gyvenamojo namo kamino apdailą.

Apdegė medinės stogo konstrukcijos, teko nuardyti apdailą, vandeniu sulietos namo sienos.
A. Ališauskas pastebi, kad nors šildymo sezonas dar net neprasidėjo, tačiau jau prasidėjo štai tokios nelaimės, kurių išties daug būna šaltuoju metų laiku. „Akivaizdu, kad šeimininkai visą vasarą nepasirūpino išvalyti kaminą, kurį valyti privalu kas tris mėnesius“, – sakė PGT atstovas.

Anot jo, iki šildymo sezono dar yra šiek tiek laiko, tad gyvenamųjų namų šeimininkai turėtų suskubti atlikti būtiniausius namų priežiūros darbus, kurie apsaugotų nuo skaudžių nelaimių žiemą.