Šeštadienio lietus išgąsdino ne visus talkininkus

darom mereAtvėsęs oras ir lietus sugadino miestą gražinti panorusių šilutiškių nuotaiką, gal todėl jų į aplinkos švarinimo talką „Darom“ susirinko gerokai mažiau, nei buvo tikėtasi.

Vis dėlto talkininkų dėka Šilutėje, greta senųjų kapinių, išsirikiavo jaunų liepaičių eilė, aptvarkytas Šeimos skveras, švaresnis tapo miškas už geležinkelio ir kiti kampeliai.

darom skverasLiepaites greta senųjų Šilutės kapinių sodino Savivaldybės vadovai ir darbuotojai: merė Daiva Žebelienė, administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis, gamtosaugininkas Remigijus Rimkus, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus, kiti seniūnijos darbuotojai, muziejaus vadovė Roza Šikšnienė ir keletas kitų talkininkų.

Jie pasodino beveik 20 jaunų liepaičių.

Šilutės gražinimo draugijos vyrai pasirūpino, kad Šeimos skvere pramogaujantys vaikai nesusiteptų drabužių. Talkos dieną jie sūpynių, karstynių, čiuožyklų prieigose nukasė juodžemį ir pripylė smėlio.

Pavakary į talką Barzdūnų miškelyje susirinko apie 30 Lietuvos socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus narių. Seniūnijose gyvenantys partiečiai darbo rado ir ten, kur gyvena, į Šilutę nevažiavo.

Pasak skyriaus pirmininko Alvido Šimelionio, miškas buvo labai prišiukšlintas, todėl darbo talkininkams netrūko. Talkos pabaigtuvėms Seimo nario Artūro Skardžiaus padėjėja Vilma Stungurienė išvirė medžiotojų šiurpos.

socdemu daromĮ „Darom“ susirinko ir apie pusšimtį Juknaičių bei Pašyšių gyventojų. Šiemet talkininkai šiukšles rinko rajono gyventojų, ir ypač jaunimo pamėgtoje poilsio vietoje prie Juknaičių smėlio karjero. Čia buvo apstu plastikinės ir stiklinės, net mašinų plovimo priemonių taros, padangų ir kitokio „gero“. Talkininkai piktinosi, kad čia atvažiuojantys pramogautojai turėtų suprasti, jog savo poilsio vietą reikia palikti švarią.

Juknaičių seniūnas Valentinas Dylertas dėkoja visiems gamtos švarinimo akcijos dalyviams, o ypatingai tiems, kurie tokiose talkose dalyvauja kasmet: Juknaičių gyventojams Janinai ir Romui Statkams, Laimai, Vytautui ir Pauliui Barkauskams, Alvydui Jurkui, Rimui Urbonui, jaunimui – Gerdai Jokubauskaitei, Gintarui Šmitui, Aurimui Šimulynui, Pašyšių gyventojams ir seniūnijos darbuotojams.