Ši savaitė Šilutėje – blynais kvepianti

uzgavenes„Visą savaitę švęsime Užgavėnes!“, – taip atrodo peržvelgus šios savaitės renginių sąrašą Šilutėje.

Iki trečiadienio galite ramiai pailsėti, o tądien 15.30 arba 17 val. skubėkite į edukacinę pamoką „Kurie Užgavėnių kaukės ar Morės pagaminti nemoka, tiem laimė pabėgti gali…“ Šilutės muziejuje ((Lietuvininkų g. 36).

Priminsime: „Kurie Užgavėnių nešvenč, tiem tą metą didis ištrūkis pasidaro…“

Perfrazuosime: „Kurie Užgavėnių kaukės ar Morės pagaminti nemoka, tiem laimė pabėgti gali…“

Muziejuje bus laukiami visi: ir maži, ir dideli, nes čia bus kalbama apie Morės simboliką, jos bus gaminamos, Užgavėnių kaukė meistraujamos ir, žinoma, kafija šmekiojama…

Vietų skaičius ribotas, todėl prašytume registruotis tel.: (8-441) 62207, 8 657 57151.

Visiems mokytojams, dalyvavusiems edukacinėse pamokose, bus įteikti kvalifikacijos pažymėjimai.

Trečiadienį 17 val. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje (Tilžės g. 10) vyks „Europrotų“ pavasario sezonas.

Jis vyks dar 3 trečiadienius: kovo 5, 12, 19 dienomis.

„Europrotų“ turnyre tuo pat metu dalyvaus komandos 46 Lietuvos miestuose ir miesteliuose, Kembridže ir Edinburge.

Turnyrui kviečiami registruotis visi norintieji, pakanka surinkti komandą, kurią sudarytų 4-6 nariai. Registruojantis reikia nurodyti komandos pavadinimą ir kapitono kontaktinius duomenis.

Dėl komandų registravimo prašome kreiptis telefonu 77137, el. paštu dlaima@silutevb.lt į Informacijos skyriaus vedėją Laimą Dumšienę, arba užėjus į biblioteką.

Šis daugelyje pasaulio šalių populiarus žaidimas kviečia komandas varžytis savo žiniomis ir logika – atsakyti į įvairius klausimus ir taip rinkti taškus. Tai komandinis žaidimas, paremtas protų kovų tipo viktorina, kuri vakarais į įvairias erdves pritraukia šimtus žinių ištroškusių ir jas pademonstruoti norinčių smalsuolių. Tai ne egzaminas – tai žaidimas!

Norint dalyvauti „Europrotuose“ nereikia graužti knygų, skaityti dokumentų ar mokytis atmintinai – tereikia pasitelkti bendras žinias ir loginį mąstymą. „Europrotai“ leidžia jums patiems įvertinti, ką žinote apie Europos kultūrą, meną, sportą, maistą, istoriją, geografiją, kiną, muziką, įžymius žmones ir t.t.

Viena komanda gali dalyvauti viename, keliuose arba visuose pavasario „Europrotų“ sezono turnyruose. Žaidimo vedėjas ves bendrą komandų pavasario sezono įskaitą. Daugiausiai taškų per visus pavasario „Europrotų“ sezono turnyrus surinkusi komanda tampa sezono nugalėtoja ir bus apdovanota prizais.

2014-aisiais metais tęsiamos Europos piliečių metų veiklos, gegužės 25 d. vyks Europos Parlamento rinkimai, tad tos komandos, kurios savo sudėtyje turės bent vieną dalyvį, turėsiantį teisę pirmą kartą balsuoti EP rinkimuose, gaus papildomą tašką. Žaidimą organizuoja Europe Direct informacijos centrai, Jaunimo Europos komanda, viešosios bibliotekos, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Plačiau su „Europrotų“ taisyklėmis galite susipažinti čia: http://www.pazinkeuropa.lt/kiti-projektai/europrotu-2014-m-pavasario-sezono-zaidimo-taisykles-977 .

Penktadienį nuo 10 iki 16 val. prie H.Šojaus dvaro (Lietuvininkų g. 4) – Morių paradas!

Visų įmonių, įstaigų, organizacijų ir šeimų nariai prie H.Šojaus dvaro bus laukiami su jau pagamintomis Morėmis.

Jos gali būti įvairaus dydžio, pagamintos iš įvairiausių medžiagų.

Morėmis bus galima gerėtis iki Užgavėnių – kovo 4 d. Tos dienos vakare vyks etniškiausių ir šiuolaikiškiausių Morių apdovanojimai bei lankytojai bus pakviesti šmekioti seniausio lietuvininko patiekalo – šiupinio.

Prašytume registruotis iki vasario 27 dienos. Tel nr. +370 441 62 209; 8 657 57151
el. p.: etnografija@silutesmuziejus.lt

Sporto aistruoliai kevirtadienį 18 val. skubėkite į Šilutės krepšinio sporto salę – čia vyks atkrintamosios varžybos „Šilutė“ – „Žalgiris – 2“.

Šeštadienį, kovo 1 d. 13 val. – visi, pasipuošę kaukėmis, skubėkite į Užgavėnės Ventės rage.
„Jei užgavėnių nešvęsi, tais metais nuo nelaimių neatsiginsi: gyvuliai išdvės, javai blogai derės, namiškiai sirgs, visokios kitokios negandos puls. Kviečiame visus gerai užgavėti ir bėdų neturėti“, – skelbia organizatoriai.

Susirinkusiuosius linksmins kaimiškos muzikos grupės „Karčema“ ir „Karčemėlė“.

Bus renkamos ir apdovanojamos gražiausios kaukės.