Lašiša – viena populiariausių Lietuvoje valgomų žuvų, kurią lietuviai patiekia tiek ant šventinio stalo, tiek įtraukia į savo kasdienį meniu. Nors lašiša yra priskiriama riebių žuvų kategorijai, pasak E. Gavelienės, joje gausu omega-3 riebalų rūgščių, vitaminų ir mineralų.
„Lašiša naudinga širdies ir kraujagyslių sistemai, smegenims bei nervų sistemai, o omega-3 riebalų rūgštys, be kitų naudų, dar ir padeda gerinti atmintį. Įrodyta, kad žuvų, turtingų riebalų rūgštimis, vartojimas mažina riziką susirgti Parkinsono ir Alzheimerio ligomis. Sveikatai naudingi riebalai, kartu su vitaminais A ir D, rūpinasi mūsų sąnariais bei nervų sistema, lėtina senėjimo procesus, reguliuoja kalcio kiekį kraujyje. A vitaminas taip pat sumažina akių ligų riziką. Kitos svarbios lašišos maistinės medžiagos yra geležis, baltymai, kalcis, kalis, jodas, selenas, cinkas, magnis, natris bei fosforas“, – sako dietologė.
Pasak dr. Editos Gavelienės, naudingiausia yra valgyti šviežią žuvį, o jei jau ją atšildome, patartina jos papildomai neužšaldyti. Tiesa, geriausia kiekvieną kartą valgyti skirtingą žuvį, nes taip gausite iš jos ne tik visapusišką naudą, bet ir paįvairinsite savo kasdienį meniu. „Žuvies rekomenduojama valgyti bent du kartus per savaitę, tad vieną kartą galima rinktis lašišą, o kitą – menkę, lydeką, tuną ar kitas žuvis. Taip bus gaunama maksimali nauda iš žuvies ir kartu racionas bus pakankamai įvairus“, – pažymi gydytoja.
Pagal BNS inf.
Rašyti atsakymą