Šią savaitę keliuose vykdoma sustiprinta chuliganiško ir pavojingo vairavimo kontrolė

Vairavimas. / amazing-creature.blogspot.com nuotr.Šią savaitę Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai vykdo policinę priemonę, skirtą chuliganiško ir pavojingo vairavimo kontrolei.

Pavojų eismo saugumui keliantys vairuotojų veiksmai ir Kelių eismo taisyklių pažeidimai, kuriuos vairuotojai padaro iš chuliganiškų paskatų iki sekmadienio bus fiksuojami ne tik Tauragės, Šilalės, Šilutės ir Pagėgių savivaldybių keliuose, bet ir visoje Lietuvoje.

Policija primena, kad pavojingas ar chuliganiškas vairavimas užtraukia baudą vairuotojams nuo 400 iki 2000 litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu iki dviejų metų. Tokį patį pažeidimą padaręs neturintis teisės vairuoti asmuo baudžiamas bauda nuo 1000 iki 3500 litų.

Dar griežtesnė atsakomybė taikoma neblaiviems ar nuo psichiką veikiančių medžiagų apsvaigusiems ir pavojingai ar chuliganiškai vairavusiems asmenims – toks pažeidimas gali užtraukti baudą iki 4000 litų su teisės vairuoti transporto priemonės atėmimu iki penkerių metų arba administracinį areštą nuo 10 iki 20 parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trejų iki penkerių metų.