Šią savaitę pareigūnai atidžiau stebi pėsčiuosius ir saugos diržų naudojimą

pestysisSiekdami keliuose užtikrinti saugumą ir paraginti eismo dalyvius elgtis atsakingai, šią savaitę policijos pareigūnai vykdo net keletą prevencinių priemonių – transporto priemonių vairuotojai ir keleiviai daugiau policijos dėmesio sulauks dėl saugos diržų naudojimo, taip pat atidžiau bus stebimi ir pėstieji.

Pėstiesiems pareigūnų dėmesio netrūksta dar nuo rudens – pareigūnai siekdami, kad labiausiai pažeidžiami ir dažniausiai eismo įvykiuose nukenčiantys eismo dalyviai būtų sąmoningi ir elgtųsi atsakingai keliuose, ne tik rengia įvairių akcijų, kurių metu ragina segėti atšvaitus, gatvėse ir užmiesčio keliuose elgtis apgalvotai, važiuojamąją kelio dalį kirsti tik įsitikinus savo saugumu, bet ir fiksuoja pėsčiųjų daromus pažeidimus.

Praėjusią savaitę Tauragėje, Šilutėje, Šilalėje bei Pagėgiuose policija nustatė 27 važiuojamąją kelio dalį draudžiamoje vietoje kirtusius pėsčiuosius: Tauragėje – 16, Šilalėje – 1, Šilutėje – 9, Pagėgiuose – 1.

Dar 11 pėsčiųjų buvo nustatyta neseginčių atšvaitų, kai to reikalauja Kelių eismo taisyklės. Tauragėje buvo nustatyti 4 tokie pažeidimai, Šilutėje – 1, Pagėgiuose – 6. Šilalėje vykdant patikrinimus, pėsčiųjų tamsiuoju paros metu neseginčių atšvaitų, nebuvo užfiksuota. Prevencinės priemonės metu taip pat buvo nustatyti 8 Kelių eismo taisykles pažeidę dviratininkai bei 4 pareigų pėstiesiems nevykdę vairuotojai.

Praėjusią savaitę vykdant prevencines eismo saugumui skirtas priemones pareigūnams įkliuvo ir 13 neblaivių vairuotojų: Tauragėje – 8, Šilalėje – 3, Šilutėje – 2, taip pat buvo išaiškinta per 100 kitų KET pažeidimų.