Šią savaitę policija tikrins automobilių techninę būklę ir važiavimo greitį

SG103448Šią savaitę Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai Tauragės, Šilalės, Šilutės ir Pagėgių savivaldybių keliuose tikrins automobilių važiavimo greitį ir techninę būklę.

Patikrinimų metu pareigūnai daugiau dėmesio nei įprasta skirs automobilių padangoms – bus stebima, ar padangos atitinka joms keliamus saugumo reikalavimus.
 
Praėjusį penktadienį Tauragės rajone, Ližių kaimo ribose įvyko eismo įvykis, kurio metu žuvo jaunas Dacijonų kaimo (Tauragės r.) gyventojas. Pirminiais duomenimis 1993 m. gimęs neseniai teisę vairuoti įgijęs jaunuolis žvyrkelyje nepasirinko saugaus važiavimo greičio nesuvaldė automobilio ir susidūrė su priešpriešiais atvažiuojančia krovinine transporto priemone.

Apžiūros metu nustatyta, kad automobilio, kurį vairavo jaunuolis, padangų protektorius buvo ypač sudilęs. Didelis greitis ir saugumo reikalavimų neatitinkančios padangos tapo skaudžios nelaimės priežastimis.

Policija primena, kad nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d. Lietuvoje yra draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis, o nuo balandžio 1-osios leidžiama eksploatuoti motorines transporto priemones su vasarinėmis padangomis.

Šį balandį dėl prastų orų daugelyje vietų šalyje vyravo gan pavojingos eismo sąlygos, dėl to pareigūnai atlaidžiau vertino laiku padangų nepasikeitusius vairuotojus. Vis tik pagerėjus orams, pareigūnai primena, kad dygliuotas padangas privaloma pasikeisti, o iki šiol to nepadarę vairuotojai turės atsakyti įstatymų numatyta tvarka.