Šiąnakt Lietuvoje išjungti analoginės antžeminės televizijos siųstuvai

televizijaNaktį iš sekmadienio į pirmadienį buvo išjungta analoginė antžeminė televizija ir pereita prie skaitmeninės televizijos. Pusantrų metų trukusi informacinė skaitmeninės televizijos plėtros skatinimo kampanija buvo sėkminga.

Spalio mėnesį atliktų tyrimų duomenimis, absoliuti dauguma – 96 proc. Lietuvos gyventojų žinojo, kad, norint žiūrėti skaitmeninę televiziją, reikia turėti atitinkamą televizorių arba TV priedėlį, o beveik trys ketvirtadaliai gyventojų teigė jau dabar galį žiūrėti TV skaitmeniniu būdu.

„Viešinimo kampanija, kurios metu informuoti žmones apie laukiančius televizijos pokyčius buvo pasitelktos pačios įvairiausios priemonės ir kanalai, baigėsi. Kaip rodo apklausų rezultatai, žmonės, nemokamai žiūrintys televiziją su lauko, kolektyvinėmis ar kambarinėmis antenomis, buvo sėkmingai informuoti apie laukiančius pokyčius ir jiems spėjo pasirengti“, – teigia susisiekimo ministro patarėjas Martynas Čerkauskas.

Pasak M.Čerkausko, tie, kurie iki šiandien dar nepasirūpino tinkama įranga, visą lapkričio mėnesį, susidūrus su problemomis ar kilus klausimams, dar gali skambinti nemokama telefono linija 8 800 00150. Nemokamu telefono numeriu paskambinusiems gyventojams konsultantai suteiks svarbiausią informaciją apie analoginės antžeminės televizijos išjungimą, skaitmeninės televizijos pasirinkimo būdus, padės sprendžiant technologinius perėjimo sunkumus.

Susisiekimo ministerija taip pat primena, kad mažas pajamas gaunantys vieni arba bendrai gyvenantys asmenys, kurių vidutinės pajamos vienam asmeniui sudaro ne daugiau nei 525 Lt, iki lapkričio 20 d. dar gali kreiptis dėl vienkartinės kompensacijos už skaitmeninei TV žiūrėti reikiamos įrangos įsigijimą.

Analoginė antžeminė televizija Lietuvoje išjungta naktį iš sekmadienio į pirmadienį, 3 val. nakties. Apie tai, kad analoginės antžeminės TV transliavimas spalio 29 d. bus nutrauktas ir bus pereita prie skaitmeninės TV, žinojo 98 proc. minėtos apklausos dalyvių.